הכי טבעי: כלב ים על הגלשן

אוקטובר 25, 2014

הכי טבעי: כלב ים על הגלשן. לידיעתכם הכללית אם כלב ים מפתיע אתכם וקופץ על הגלשן אז כנראה שרודף אחריו כריש לבן... אבל במקרה הבא מדובר בחזל"ש ורגע של נחת עם גור כלב ים סקרן שרצה בסה"כ להיות כמו הגולשים וליהנות כמוהם מהגלים:)

גור כלב ים חמוד הגיח משומקום והתעקש לעלות על גלשן. מהגולש הוא לא התרגש, דחף אותו הצידה ותפס בעלות על הגלשן. בהתרגשות רבה הוא מנסה לעלות על הגלשן, מחליק ממנו מספר פעמים עד שלבסוף ובעזרת הגולש הוא פחות או יותר מצליח לתפוס את הרעיון.

surfing seal in england כלב ים גולש על גלשן באנגליה וארצות הברית

המקרה החריג עם כלב הים המתוק ארע בחוף צפוני באנגליה (Amble Northumberland). שני הגולשים, מת'יו סטנלי (Matthew Stanley) ואנדרו פלאונדרס (Andrew Flanuders), נהנו משעת גלישה טובה ודאגו לתעד את החוויה עם הגו-פרו כמובן. השניים זכו לביקור מפתיע מאוד כאשר גור כלב ים נלהב הגיח מהמצולות וקפץ על הגלשן כאילו והיה רכושו. "אני וחבר שלי אנדרו נהננו מקצת גלים של קיץ עד שהקטנצ'יק הפתיע אותנו" מספר מת'יו שתיעד את המקרה עם מצלמתו. "לפני שידענו שמדובר בכלב ים, אנדרו ממש נבהל כי הוא הרגיש שמשהו נוגע לו ברגל מתחת למים... ואז הוא צץ."

לאחר שעה של משחק עם גור כלב הים החמוד, וגם לאחר שהחבר'ה עשו דרכם אל החוף ויצאו מן המים, הם גילו שכלב הים עדיין נע בעקבותיהם. המפגש שלהם עם הגור החמוד היה מאוד מרגש עבורם אך הם קצת חששו שאולי כלב הים ניסה להגיד להם דבר מה ואולי שמצבו הבריאותי לא היה כל כך טוב. מת'יו ואנדרו יצרו קשר עם מחלקת בעלי החיים מהרשות של חופים וים המקומית, סיפרו להם על המקרה והציגו לפניהם את התיעוד שצילמו. התשובה שניתנה להם הייתה כפי שציפו: מצבו הבריאותי נראה טוב ולעדות רצונו העז לגלוש כמו פרו...

art3

מקרה שכזה שבו כלב ים חושב שהגלשן הוא סלע ורוצה לעלות עליו, כבר קרה בעבר במקומות שונים בעולם. במקרה הבא במדינת וושינגטון שבארה"ב, שלושה כלבי ים קטנים החליטו לכבוש את הגלשן ומצלמת גו-פרו שהייתה מונחת בכיוונם תיעדה אותם בפעולה. אחד מהם החליק פעם אחר פעם... מתוק ומצחיק :)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים