ווידאו
ווידאוקצרים ← שיא גינס משנות ה-80': גלשן הרוח הארוך ביותר בעולם

שיא גינס משנות ה-80': גלשן הרוח הארוך ביותר בעולם

יולי 25, 2014

30 שנה מי זוכר? נחזור בזמן אל שנת 1980 ואל היום שבו חברת קוקה קולה תרמה את הונה לשיא גינס יוצא דופן ומיוחד.

זו הייתה תקופת הזהב של ענף גלישת הרוח והפופולאריות של הספורט הרקיעה לשחקים במדינות אירופה. האלוף ההולנדי טון יופ נדרפלט (Toen Joop Nederpelt) רצה לשבוא תשיא העולם בגלשן הרוח הארוך ביותר ושניתן להשיטו.  בימים שבהם פרסום היה נחלתם של חברות-על ספורות, קוקה קולה נרתמה לרעיון ותרמה מהונה להגשמת החלום. חברת מיסטרל נהנתה מהפרסום שהמיזם העניק לה, שכן הלוגו שלהם התנוסס על מפרשי הגלשנים.

longest wind surf board in the world גלשן הרוח הארוך ביותר בעולם

ממתקן הניסויים שבאוניברסיטת דלפט, המודל המוקטן של הגלשן עבר לניסוי ראשוני בתצורתו הארוכה לפני קהל רב של צופים ועיתונאים מכל רחבי העולם. תשעה גולשים על 18 מטרים של גלשן, העלו חששות רבות בקרב המארגנים: האם הגלשן יצוף או ישקע? האם יהיה ניתן לגלוש איתו בכלל? על אף כל החששות, הגולש השאפתני הצליח להפיח רוח במפרשים ובגאווה של ארמון המלוכה ההולנדי כשתשעת הגולשים גלשו בסנכרון מושלם ובהצלחה מרובה. ההישג האדיר הביא אותם להיכנס לספר השיאים של גינס שנותר בעינו עד עצם היום. זהו כאמור אינו שיא חדש אך נתקלתי בסרטון הבא רק לאחרונה והוא העלה בי חיוך כשהבחנתי בעוד כמה רגעים מצחיקים: גרירת גולש עם וויקבורד (מגלשי סקי) ושתי קפיתות של גולשי רוח מעל הגלשן הארוך:)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים