ווידאו
ווידאוגלישה ← אופדליפ מסובב: קלי סלייטר מסביר איך עושים קארבינג 360

אופדליפ מסובב: קלי סלייטר מסביר איך עושים קארבינג 360

מאת יואב נקש מאי 17, 2019

מונחים בגלישה יכולים להיות מאוד מבלבלים כשמנסים לתרגם אותם לעברית וסלייטר ניסה לעשות לנו את החיים יותר קלים כשאת הביצוע הבא הוא הגדיר כ"אופדליפ בקסייד לכיוון הפרונטסייד". עדיין מרגישים מבולבלים? אז תנו לאלוף להסביר לכם מהו "קארבינג 360".

אז מהו קראבינג? בתרגום חופשי מדובר ב"חיתוך" / "עקומה" אבל בתרגום לגלישה מדובר בביצוע משודרג של אופדליפ. הגולש עולה ב-90 מעלות לכיוון ביצוע ה"Off The Lip" - שבו חרטום הגלשן עולה מעל נקודת שבירת הגל - אבל במקום לחזור באותה הדרך (90 מעלות) הגולש ממשיך בתנועה סיבובית לצד הנגדי וחוזר למסלול המקורי על הגל לאחר שעשה סיבוב מלא של 360.

את הביצוע הנ"ל אפשר לעשות ברכיבה על הבק סייד או על הפרונט סייד וההצלחה שבהפקתו תלוי במספר גורמים:

  1. הגל שעליו תעשו את הביצוע יהיה גל ששבירתו אינה מעוגלת מידי. גל עם קיר מספיק ורטיקלי אך כזו שהשבירה שלו "נשפכת" ואינה צינורית.
  2. אתם תזדקקו לצבירת מהירות מספקת ומומנטום בכדי לבצע את כל הסיבוב במלואו. עליכם לעשות את הסיבוב בפעם אחת ולא ברצף מקוטע.
  3. תגשו לביצוע עם בוטום טורן חד ובצורה וורטיקלית.
  4. תעזרו בכתפיים שלכם בכדי להשלים את התנועה הסיבובית.
  5. השקיעו את מרב כובד משקלכם על הרגל הקדמית ושחררו לחץ מהרגל האחורית.
  6. כופפו את הברכיים ליציבות מרבית ולכו עם תנועת הגלשן מבלי להתנגד לו.

בהצלחה!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים