ווידאו
ווידאואמנות ← העין שמאחורי העדשה: בן טוארד מצלם את העולם שבחוץ דרך 'דמעה שקופה'

העין שמאחורי העדשה: בן טוארד מצלם את העולם שבחוץ דרך 'דמעה שקופה'

מאת יואב נקש אוגוסט 25, 2018

אומנות היא תשוקה וגם היא צריכה שיטפחו אותה. היצר האומנותי הוא דינאמי ומשתנה לאורך זמן, והאומן מחפש דרך לבטא את עצמו בשבירת גבולות השגרה. הצלם הצרפתי בן טוארד (Ben Thouard) זכה בתואר "הצלם התת-ימי הטוב בעולם" והסיבה לכך משתקפת בכל תמונה ורגע שתיעד בשנה האחרונה. בן טוארד שהעתיק את מגוריו לטהיטי עם משפחתו, חיפש להמציא את עצמו מחדש ואת זה הוא מצא בפרויקט של צילום העולם שמחוץ למים דרך שבירות שקופות של גלים.

הסרטון הדוקומנטרי אודותיו מתאר את המסע האומנותי שעבר ב-15 השנים האחרונות מצילום של גולשים מתחת לפני הים, לצילום אומנותי של צוללנים, חיות ים ועד לשבירות גלים מעל שוניות. טוארד מצא פרספקטיבה ייחודית דרך עדשת מצלמתו שמתעדת את הנוף הניבט מאחורי הדמעה של "עין הגל". התוצאה המרהיבה של צילומיו דרשה שנה ארוכה של ניסיונות בחיפוש אחר התנאים האופטימלים לצילום. להלן סרטון נוסף עם לקט מצילומיו הקודמים:

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים