ווידאו
ווידאוגלישה ← כנר על הגל: נונו סאנטוס גולש בנאזארה ומנגן רסיטל

כנר על הגל: נונו סאנטוס גולש בנאזארה ומנגן רסיטל

מאת יואב נקש דצמבר 30, 2015

בשביל לגלוש בנאזארה צריך לא מעט יכולות פיזיות וגם קצת שגעון אבל כפי הנראה הגולש הפורטוגלי נונו סאנטוס (Nuno Santos) איבד את זה לגמרי (בצורה השפויה כמובן). גולש גלי הענק המקומי שהוא גם מורה במקצועו, החליט לקחת את הכינור ולנגן ברוח החג את שיר הג'ינגל בלס" בעוד גולש על הגל המפלצתי של פראיה דו נורטה.

כשהמים הקרים הופכים קפואים והגלים לענקים, הדבר האחרון שחשבנו שצריך הוא כשרון לנגן על כלי מוזיקלי. הגולש הפורטוגלי, נונו סאנטוס, כתב את המוזיקה לפרויקט ה-Red Charges של גארת' מקנאמרה אז מה זה בשבילו גם לקחת כינור ולנגן רסיטל בזמן גלישה? ככל שזה נוגע לסאנטוס, אצלו זה חלק מהשגרה ולמעשה מדובר במשימה מוזרה שהוא לקח על עצמו "לנגן על הכינור במקומות הכי לא שגרתיים". הוא ניגן על צוקים, בתוך טירות, בכנסיה, על הרי געש, בסופרמרקט והפעם הוא בחר לנגן על גבי הטופ שבגלים.

לאחר הכנות רבות ובזמן חג המולד, הגולש-כנר לקח את הכלי המוזיקלי וטיפס איתו לפסגת הר המים של נאזארה. נונו נגרר על ידי מקנאמרה לגל ענק וזה ניגן את נעימת ה"ג'ינגל בלס" בעודו גולש במורדותיו. סאנטוס טוען שלקראת המשימה שלו על הגל של פראיה דו נורטה הוא התאמן רבות על סיבולת, כוח וגמישות. "אני מאתגר את עצמי ולא את הטבע", הוא אומר. "ואם הגישה שלי חיובית יש לי סיכוי גדול יותר להצליח. צריך להיות צנוע כשמקבלים את המתנה הזו מהטבע".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים