ווידאו
ווידאוטבע וחי ← כך נראה גל קצף ענק: סוף הלילה, תחילת הערפל על אגם מישיגן

כך נראה גל קצף ענק: סוף הלילה, תחילת הערפל על אגם מישיגן

מאת יואב נקש מאי 21, 2014

אז ככה זה נראה. גל הקצף האפוקליפטי של העולם. בחודש מאי של שנת 2014, אב ובנו יצאו לדייג בוקר על סירתם הקטנה על אגם מישיגן, כשלפתע הם הבחינו במפלצת לבנה שמיתמרת מעל ראשם, נעה לכיוונם כאילו רוצה לבלוע אותם. כשהערפל כיסה אותם, השניים חשו שהטמפ' צנחה, הראות הפכה כמעט אפסית והאגם נהיה קצת יותר גלי עם רוחות של 20 קשרים. כתוצאה מכך הם איבדו כיוון אך מיד שזה חלף היום חזר להיות בהיר והערפל היה כלא היה.

תופעה זו נקראת "ערפל אדבקציה". תופעה שמתרחשת כאשר אוויר לח נע מעל אדמה קרירה ונפגש במי ים או אגם חמים. הפרשי הטמפ' מעבים את המים שעולים מן הים החם וגורמים לערפל הזה שנראה כמו גל ענק. 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים