ווידאו
ווידאוגלישה ← בלאק מג'יק סרפר: וודו של קליפ גלישה מדרום אפריקה

בלאק מג'יק סרפר: וודו של קליפ גלישה מדרום אפריקה

מאת יואב נקש מאי 14, 2017

במערכת הלשונית הפידג'ינית של השפה האנגלית במערב אפריקה, פירושו של הביטוי Mami Watta הוא "אמא ים" וזהו גם שמו של מותג גלישה קטן בדרום אפריקה. וככל שזה נוגע לחדשנות ויצירתיות, אותה החברה מציגה את הקליפ שנראה כמו לחש כשפים מהפנט צפייה.

פירושה של המילה Woza בשפת הזולו הוא "בוא / גש הלום" - כותרת לסיפור מהמיתולוגיה האפריקנית על אלו שנפלו בשבי אהבתם לים עד שרוח ה"Mami Watta" לקחה אותם אל חיקה כמאהבם. "ממדגסקר ועד מרוקו, מליבריה ועד מוזמביק, Mami Wata היא רוח הים האפריקנית שמופיעה בדמותה של בתולת ים. היא לוקחת את אלו שהיא חושקת בהם כמאהביה ומחזירה אותם עם נפש חדשה, מוצלחים ויפים פי כמה". את הדמות בסיפור האפי מגלם הגולש אבוייל נדאמאסה (Avuyile Ndamase) בן ה-22 מדרום אפריקה והקליפ כאמור, מאמי וואטה לצפייה!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים