ווידאו

לוויתן פיצוץ! איך (לא) להפטר מפגר לוויתן?

נובמבר 16, 2019

לבני האדם יש שיטה מאוד טובה להגיע לפתרון בעיה על ידי "ניסוי וטעייה" אבל לפעמים צריך לחשוב קצת לפני שמפוצצים את המסיבה. בשנת 1970, באורגון שבארה"ב, השיטה הזו התפוצצה לכולם בפנים והפכה לסיקור החדשותי הנצפה והמצחיק ביותר. הפתרון שהוצע בכדי להפטר מפגר לוויתן באורך של 13 מטרים במשקל 8 טון היה לפוצצו בדינמיט... עם חצי טון דינמיט (!) ואתם רק יכולים לתאר לעצמכם איך זה נגמר. הנה קלאסיקה חדשותית שלא נס ליחה.

ב-12 בנובמבר 1970 הכתב פול לינמן הפך לכוכב בזכות הסיקור החדשותי שלו מחוף בדרום אורגון, שם היה מונח פגר עצום מימדים של לוויתן שהחל להצחין. בדיווחו, הסביר פול שמכיוון שלא היתה דרך לקבור את הלוויתן, לגרור אותו אל הים או לחתוך אותו החליטו ברשות המקומית לפוצצו בדינמיט וכך החתיכות הקטנות יוכלו לשמש מזון לשחפים.

האירוע הפך לאטרקציה תיירותית ואנשים הגיעו בכדי לצפות בפיצוץ ואף התיישבו לקמפינג משפחתי אלא שמספר שניות לאחר הפיצוץ החל לרדת גשם של לוויתנים מהשמיים! כל הנוכחים נסו על נפשם, מתחמקים מחתיכות "אנטריקוט" שהחלו לצבוע את החוף באדום. הסכנה שמישהו יפגע היתה כה גדולה וההוכחה לכך היתה חתיכת בשר בגודל של שולחן קפה שמחצה גג של רכב. הסיקור החדשותי הזה הפך לויראלי עוד הרבה לפני שמילה כזו הומצאה ועד היום זה נחשב לקלאסיקה מצחיקה. הנה הסיקור החדשותי המלא :)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים