ווידאו

ביג ווייב סקימבורדינג במקסיקו עם בראד דומקה

מאת יואב נקש יולי 13, 2014

אנחנו רגילים לראות אותם "גולשים" על החול ולפעמים על שבירת גלי החוף אבל אנו בהחלט יכולים להגיד שזו הפעם הראשונה שאנו רואים מישהו שמצליח לגלוש עם הסקימבורד (Skimboard) בעומק הים ועל גל ענק! התכוננו לצפות במחזה לא שגרתי: גלישת סקימבורדינג על גל ענק.

אם ישנם ספקות אז בראד דומקה (Brad Domke) הוא היחיד שביכולתו להפריך אותם. הסקימבורדר מפלורידה גלש בתחילת חודש יולי 2014 בפוארטו אסקונדידו מקסיקו, על מה שנחשב לגל הגבוה ביותר שנתפס עם לוח העץ הקטן. בראד גלש בפוארטו כשלצידו שיין דוריאן ועל אף שגובהו של הסקימבורד נכנס שלוש פעמים בגובהו של הגאן של דוריאן, בראד הצליח לתפוס את הצינור הענק ולקדוח אותו מתחילתו ועד סופו באופן מושלם.

ומדוע לגלוש עם סקימבורד על גל ענק הוא לא דבר שגרתי? מכיוון שב-99.999% מהפעמים זה פשוט בלתי אפשרי... לפחות כך חשבנו. הסקימבורד הוא "לוח עץ" כבד (ישנם גם שמיוצרים מחומר קל כגון קארבון), ללא חרבות, ללא כושר ציפה, קצר מאוד בגובהו (כמטר אחד) - נתונים שמקשים על תפיסת הגל בחתירה ושאינם מאפשרים גלישה ארוכה ויציבה לאורך זמן על פני הגל.

art3

קשה להאמין אבל ייתכן ואנו עדים למועמדות ראשונה מסוגה של סקימבורדר לטקס פרסי גלי הענק XXL 2015, ולא רק בקטגוריית "הגלישה של השנה" (Ride of the year) כי אם גם בקטגוריית הוייפאאוט של השנה (Wipeout of the year). כאמור, באותו סשן גלישת גלי ענק בפוארטו אסקונדידו של ה-05.07.2014, הוא נקלט בעדשת המצלמה כשהוא בורח מכמה קלוזאאוטים מפלצתיים של צינורות מים בגוון חום. באחד מאותם בריחות של השנייה האחרונה, הוא הצליח להתחמק מ"טריקת גל" אדירה. בראד המשיך להחזיק ברייל של הסקימבורד עד אשר הקצף האדיר פשוט כיסה והעלים אותו.

בראד דומקה לא רק נכנס לדפי ההיסטוריה בזכות הגל הגבוה ביותר שגלשו עליו עם סקימבורד, אלא ייתכן והוא סלל את ראשית דרכו המקצועני של ענף הסקימבורד. ישנם גולשי סקימבורד מעולים, אתרים ומגזינים שעוסקים בנושא ורבבות של חובבי הז'אנר. אולי בעתיד ארגון הגלישה העולמי ASP ייקח תפקיד מפתח בפיתוחו וקידומו של הענף. אך נכון לרגע זה על דבר אחד אין עוררין המילה הנררדפת לסקימבורד היא בראד דומקה!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים