ברוס איירונס גולש אש ובעניים עצומות

מאת יואב נקש פבואר 27, 2012

ברוס איירונס ילד טוב... כשהוא ישן, אבל אי אפשר להתכחש לעובדה שכשהוא ער הוא גולש מעולה. הגולש האייקוני מהוואי ואחיו של אלוף העולם לשעבר אנדי איירונס ז"ל, הוא גולש קריאטיבי ואמיץ שלא בוחל בשום התנסות חדשה שמטרתה להשאיר את כולם פעורי פה ותדהמה. השיגעונות של ברוס מספקים לנו חוויית צפייה אדירה שמובאת לפניכם בצמד הבא של סרטוני הגלישה

ברוס גולש בטיהופו עם כיסוי עיניים!!!

לגלוש על הגל המפלצתי של טיהופו בטהיטי דורש זוג עיניים פקוחות ושליטה מלאה על אפקט הפחד אבל ברוס איירונס לא בדיוק חושב ככה. בשביל להוכיח את שליטתו המלאה ביצריו ובלי אחד מחמשת חושיו, הוא החליט לגלוש על הגל עם הצינור האדיר בכיסוי עיניים מלא מבלי לראות דבר.

bruce gone wild

פעלול הגלישה הזה מיועד לטובים ביותר שבגולשים – וברוס ראוי לכך בברור. איירונס שנבחר ע"י סטאב מגזין (Stab Magazine) לככב בשער ה-56 של הגליון, היה צריך להכיר את הגל של טיהופו על בוריו בכדי שיוכל להרגיש מספיק בטוח לחוש אותו ולגלוש עליו מבלי לראותו.  הצלם שהיה אחראי על תיעוד הפעלול המסוכן, דומיניק מוסקירה, היה המום לחלוטין כשאיירונס סיים את הגל בשלמות: "זה היה מדהים לראות את איירונס גולש על הגל המפחיד של טיהופו עם כיסוי עיניים, המודעות העצמית הגבוהה שלו מעוררת הערצה. לראות את ידו מלטפת את פני הגל ולכוון את עצמו לצינור כאילו והוא קרא את הגל כמו ספר בכתב ברייל", מסביר דומיניק.

האינסטינקטים של ברוס היו מכווננים בחדות ובמיקוד לכוחו של הגל האדיר בטיהופו ולמתבונן מן הצד שאינו מודע לתרגיל המיוחד, נדמה היה שהוא גולש כשעיניו פקוחות לרווחה. "הדבר הקשה ביותר בפעלול הזה הוא לכוון את עצמך בזווית הנכונה", מסביר איירונס. "בשביל לקבוע את הזווית הנכונה לאחר הטייק אוף, השתמשתי בידי השמאלית לנגוע בפני הגל ולהרגיש את הקימור של הצינור".

למעשה ברוס מודה כי לא יכול היה לעצום את עיניו גם כאשר היה בכיסוי מלא של עיניו – לא כל שכן הוא עדיין לא ראה דבר. לאחר מספר ניסיונות שבו הוא גם פספס את הטייק-אוף או שלא חישב נכון את זווית הגל, ברוס הצליח לעשות את הבלתי אפשרי ותפס צינור מפלצתי בכיסוי עיניים מלא. בזכות הגל שתפס והתרגיל האמיץ, ברוס איירונס קיבל נקודת זכות רבות והרבה כבוד מענף הגלישה העולמי. – ויש כבוד.

ברוס איירונס גולש עם זיקוק אש

אין כמו ברוס איירונס בחדשנות וברעיונות יצירתיים. תוסיפו למשיגנ'ע אומץ וקצת להבות וקיבלתם ברוס חם אששש! – תרתי משמע.  

המקום: איי מנטאוואיי (Mentawai Islands)
האירוע: רד בול 4X4 - ארבעה גולשים מקצוענים "מתחרים" בארבעה גולשים צעירים במקומות גלישה נידחים ברחבי העולם.
הפעלול האור קולי: זיקוק אש מחובר לזנב הגלשן.

סאם מקינטוש הוא גולש צעיר עם רעיונות חמים שבחר לשתף את ברוס איירונס בפעלול של גלישה עם זיקוק אש. ברוס שהתלהב מהרעיון החליט ליישם אותו בפועל והתלהב: " זה היה הרבה יותר מגניב ממה שחשבתי בהתחלה, קשה להסביר איך זה נראה כשאתה גולש עם זה. ניסיתי להשאיר את הזיקוק מעל פני המים שיאיר לי גם את הדרך", מסביר איירונס.

ברוס גלש עם הזיקוק  בשעות הבוקר המוקדמות, בצהרי היום ובחשיכה מוחלטת והתוצאות היו מרשימות ביותר. הזיקוק שמחובר לזנב הגלשן האיר את כל האזור סביבו. כשברוס קדח צינורות זה היה נראה כאילו כדור אש רודף אחריו. וזה מה שנקרא לגלוש דלוק... :)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים