ווידאו
ווידאוגלישה ← נתפס בעדשה: מדריך גלישה מושך בליש גולשת ומפיל אותה מהגל

נתפס בעדשה: מדריך גלישה מושך בליש גולשת ומפיל אותה מהגל

מאת יואב נקש ינואר 01, 2019

איזו דוגמא מבקש מדריך גלישה לתת לחניכיו כשהוא מתנהג כמו פרחח? איך אדם שמושך ברצועת הגלשן של בחורה יכול להחשיב את עצמו כגולש בכלל? המקרה המקומם הזה התרחש בוניס ביץ' קליפורניה ותועד ברצף תמונות מפלילות.

ווגנר לימה בעל בית ספר לגלישה בוניס תועד כשהוא מושך בליש של גולשת בשם דניאל ליון שזכותה על הגל היתה שלה ללא כל עוררין. דניאל תפסה את הגל לפרונט שלה כשהיא חולפת על פניו של לימה. מדריך הגלישה שככל הנראה ראה בכך "השפלה" תפס ברצועת הגלשן שלה ומשך אותו בחוזקה עד אשר היא נפלה.

"לא רק שזה סופר מסוכן - זו תקיפה לכל דבר", כתבה דניאל בעמוד Yelp של לימה. "בכל שנות חיי כגולשת מעולם לא הותקפתי ללא כל סיבה. אין לי מושג מה היה המניע לכך. אולי שוביניזם, לוקליזם או סקסיזם... רק אחרי שנודע לו על התמונות הוא סיפר לאנשים שהוא משך בליש בטעות בגלל שהיד שלו הסתבכה ברצועה. לאחר מכן הוא חיפש אותי בחנייה לחץ את ידי ואמר לי את אותו הדבר כשהוא משקר במצח נחושה. אחי, ממש לא! בפירוש רואים שזה היה מכוון". מסכמת דניאל.

לימה לא רק עבר על חוקיה הבסיסיים של הגלישה אלא גם כשל באופן מוסרי ובטיחותי. הוא ספג ביקורת נוקבת על התנהגותו והועלתה האפשרות של תלונה על תקיפה. בעקבות כך הוא מחק את הפרופיל שלו מהרשתות החברתיות. לא ידוע אם ישוב להדריך.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים