סרט ממיס: איסלנד אינה ארץ לאנשים קרים

מאת יואב נקש ספטמבר 27, 2015

איסלנד היא בהחלט לא מדינה שמיועדת לאנשים קרים אבל באי הקפוא שנמצא בצפון האוקיאנוס האטלנטי יש גלים, יש גולשים ויש חיים. תנאי מזג האוויר והנופים הבראשיתיים יכולים להיראות מאיימים אבל מי שאינו מתייחס לשלילי יכול למצוא הוד בלבן המושלג והדר בגלי הים. לגלוש באיסלנד זו הרפתקה וחוויה אך לא פחות מכך מדובר במשימה לא קלה שבה על הנפש לגבור על הגוף, הרוח על החומר, והמחשבה על הפועל. בסרט הבא שלושה גולשים יצאו למחוז הנורדי המרוחק ומצאו גלים קפואים שהפשירו את נפשם.

הסרט בן ה-22 דקות "No Country For Cold Men" הופק וצולם על ידי ראיין מאטיק (Ryan Mattick) ובו מככבים גולש הבוגי ג'יימס קייטס (James Kates), גולש הברכיים (kneeboarder) שיין סימפסון (Chayne Simpson) וגולש הגלים גארט פרקס (Garrett Parkes). שלושת הגולשים מאסו בספוטים ההומים והצפופים של ביתם ומצאו בדיוק את שחיפשו באיסלנד הקפואה. גלים מבודדים, פוינטים גיאומטריים מושלמים וגל אינסופי מושלם שמזכיר את צ'יקאמה הפרואני שמפמפם גלים למשך כל שש שעות אור היום.

איסלנד היא אולי לא ארץ לאנשים קרים אבל הגלים שנשברים לחופיה יוכלים להמיס גם את הקפואים שבגולשים. הסרט הבא מפתיע ומרהיב... צפייה מהנה

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים