סרטוני הפנטום של כריס בראיין

יולי 25, 2014

סרטוני הפנטום של כריס בראיין – אומנות הצילום מתבטאת במיטבה בעריכה הסופית של חומר הגלם המחוספס. רגע לפני שהזמן חולף במהרה עם סרטונים מהירים ועצבניים, וכמה שניות לפני שהזמן נעצר מלכת עם תמונה סטטית, מגיע כריס בראיין (Chris Bryan) האוסטרלי ומאפשר לנו הצצה נדירה לעולם הפריימים של ההילוך האיטי. המוטיב הוא המים, האובייקט הוא הספורט הימי והגלישה, והתחושה שנוצרת היא מ ה פ נ ט ת ! (תגבירו את עוצמת הרמקולים וצפו במסך מלא)

כריס בראיין (Chris Bryan) הוא צלם מקצועי ומוכשר ביותר שזה בתארים עולמיים בתחום הצילום האומנותי והסרטים. כריס גר בסידני אוסטרליה ועוסק בתחום צילום הגלישה האיכותי מזה 15 שנה. רבים מחשיבים אותו כ"איש המים" האולטימטיבי שהייתם רוצים שיהיה לידכם בזמן הגלישה וזאת מכיוון שהוא אחד הצלמים המקצועיים ביותר בתחום הצילום המהיר (high-speed cinemaphotography).
CHris bryan phantom surf video כריס בראיין פאנטום סרטי גלישה הילוך איטי


מרבית עבודתו בצילום נעשית סביב ענפי ספורט שונים כגון איגרוף, רוגבי,סקי ואופנועים אך עיקר אהבתו היא לים, לשחייה ולענף הגלישה. חברות רבות השכירו את שירותיו לצילום סרטים באורך מלא, עבודותיו התפרסמו בהפקות פרסום יוקרתיות באינטרנט ובטלוויזיה. phantom flex פאנום פלקס"סרטוני הפנטום" שמפארים את עבודותיו נקראים כך על שם סוג המצלמות שבהן עושה כריס שימוש בצילום סרטיו: ה- Phantom HD Gold  ו- Phantom Flex. מצלמות הפנטום שברשותו הן באיכות HD המצלמות גם בטכנולוגית רזולוציית 4K - למצלמות אלו יש יכולות צילום של 1000-2000 fps (אלף עד אלפיים פריימים בשנייה!) ומחירן הוא למעלה מ-50,000 דולר. לצילום הסרטים הוא משתמש באריזות ייעודיות אטומות למים אותן הוא בנה וייצר לבד עבור המצלמות שברשותו. בסרטון הבא שנקרא Phantom water ניתן לקבל מושג ראשוני לגבי איכות הסרטים שבהם אתם עומדים לצפות בהמשך...
 
הדבר שמייחד את כריס בראיין מבין כל שאר הצלמים הוא שיש לו טביעת עין מיוחדת, יצירתית והתמקדות בפרטים הקטנים שבתוצרתם הסופית הופכים לאומנות צרופה. הוא ניחן ביכולת אדירה לצלם בתנאים משתנים וקיצוניים של מזג אוויר ומוכיח את כישרונו האדיר בזויות צילום ייחודיות מן האוויר, מתחת למים ומן היבשה. כריס מלווה ספורטאים מפורסמים בדרכם המקצועית, והם מצידם נהנים מחשיפה ייחודית של צילום איכותי בזמן עיסוקם בספורט אותו הם אוהבים. בין האתלטים הגדולים כריס ליווה במשך שלושה ימים את קלי סלייטר בעת ביקורו בבאלי והתוצאה האדירה מופיעה בסרטון בן 4 הדקות: Three Days in Bali  with Kelly Slater
מוטיב המים והגלישה ממשיך בסרטון מעלף נוסף שאותו צילם בגל המפלצתי של טיהופו בטהיטי. אנו רגילים לראות את הגל האדיר הזה נשבר כה מהר בשעה שהגולשים "טסים" לאורך פני קיר הגל העבה, אך בהילוך האיטי עוצמתו של הגל מקבלת מימד אחר וציורי, מימד שרק מעצים את כוחו האדיר של הגל ומקנה לו (ולגולשים) הילה מלכותית. הסרט בן 7 הדקות "Biggest Teahupoo ever" שווה כל דקת צפייה...
ספורט אתגרי, טבע, מים גלישה ואנשים... כריס באיין משלב את הכל בסרט קצר ונפלא. פס הקול משתלב בהרמוניה עם התנועה, טיפות המים הופכות ליישויות חיות בפני עצמן, העולם בפרספקטיבה אחרת, במימד זמן איטי וחד להפליא. לפניכם יצירה באורך של כ-12 דק' Phantom Reel - תגבירו רמקולים והקרינו את זה על מסך מלא וגדול ככל הניתן...!

 

בונוס - סרט גלישה נוסף בקצב ה"פאנטום"

 

Cypher Vision הוא סרט קצר שהפיקה חברת קוויקסילבר לקידום מכירות של מכנסי גלישה חדשים. בסרטון מופיעים ארבעה גולשים מקצוענים: דיין ריינולדס (Dane Reynolds), ג'וליאן ווילסון (Julian Wilson), ג'רמי פלורס (Jeremy Flores) וקלי סלייטר (Kelly Slater) שמפגינים ביצועים רדיקליים ואיכותיים. סרטון גלישה זה היה הראשון מסוגו שצולם בטכניקת ה"פנטום" עם קטעי גלישה של 1000 פריימים לשנייה. הצלם: כריס בראיין כמובן. צפייה מהנה:)

 הסרטונים הקצרים של כריס בראיין מהפנטים בכל מובן המילה. תנועת המים, זרימתם ותנועת הגולש על פני הים משרה אווירה נינוחה, מיוחדת, בעלת עוצמה והשראה רבה. הרגעים המיוחדים של הצילום בהילוך איטי מהווים את אחת מהיצירות שהכי קרובות לעצירת הזמן. בשילוב נכון של מוזיקה ותזמון מושלם של פריימים הסרטונים הללו שייכים לאותו המקום שבהן תלויות יצירות אומנות על קירות המוזיאונים. 

כתב: יואב נקש – יולי 2013

כריס בראיין האתר הרשמי: www.chrisbryanfilms.com

צלם ים
שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים