ווידאו

כמו באלפים המושלגים: סקי על מדרונות הגלים

מאת יואב נקש ינואר 28, 2015

מי צריך גלשן כשיש מגלשי סקי? לרדת את מדרונות ההרים המושלגים היישר אל גלי הים הגבוהים ומשם להמשיך בסלאלום במעל טיפות המים המלוחים. לא, אתם אינכם צופים במיראז' או אשליה אופטית, גולש-הסקי צ'אק פטרסון (Chuck Patterson) החליט לפרוק את מגלשי הסקי שלו דווקא על הגל הענק של ג'ואס (Jaws) בהוואי.

צ'אק פטרסון מסאן לינרדו (San Leandro) קליפורניה הוא מולטי-טאלנט שנהנה משני העולמות, הוא שולט באומנות הסקי ובאומנות הגלישה ובשניהם הוא כובש את הפיקים הגבוהים ביותר שמהם ניתן לרדת בסלאלום מהיר. כמו מפולת השלג הלבן כך גם בים, קצף הגלים הלבן רודף אחריו, אבל הוא בשלו נהנה מכל רגע של החוויה. 

התמונה הסוריאליסטית דורשת קצת דימיון פרוע כי בניגוד למדרונות של הרי הפירנאים המושלגים הקבועים במקומם, כשגולשים על הרי המים המלוחים של ג'ואס הגלים נעים ביחד עם הגולש ולכל אורך פני הגל. בשני הסרטונים המצורפים מדגים צ'אק פטרסון את השילוב בין סקי לגלישה. קשה שלא להתרשם מהגולש הענק שתופס את גלי הענק עם מגלשי סקי והמקלות בידיו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים