ווידאו
ווידאוקצרים ← בעיית המצוקים, צרת רבים - בתים בקליפורניה כמעט נופלים

בעיית המצוקים, צרת רבים - בתים בקליפורניה כמעט נופלים

מאת יואב נקש פבואר 28, 2016

נתניה, הרצליה ואשקלון אינן הערים היחידות שנסיגת המצוקים מאיימות למוטט מבנים ותשתיות אל הים. לצערנו היום הזה לא ירחק, אך אם אנו צריכים דוגמא למצב בלתי הפיך שדורש כבר פינוי של תושבים, הרי שצילומי הרחפן מקליפורניה ממחישים את זה יותר טוב מכל. הבתים הפרטיים באספלנייד (Esplanade) שבקרבה לסאן פרנסיסקו נמצאים ממש על פי התהום. שדרת הבתים נמצאת בזווית שממנה כבר אין דרך להתיישר, חצרות הגינות תלויות באוויר וחלקן כבר נפלו אל הים הכחול.

הפוטג' שלעיל רק מוכיח שלהיות "קו ראשון על הים" זה לא בהכרח הכי טוב. בתי היוקרה לא שווים כקליפת השום כשהים נוגס בקרקע שעליו הם נבנו. נסיגת מצוק כורכר (אירוזיה) נגרמת בגלל שתי סיבות עיקריות: האחת היא נגר גשמים שחורץ בתוואי המצוק והסיבה השניה היא גלי הים שחורצים בבסיסו (הבעיה מחריפה כשאין הסעה טבעית והזנה של חול שתומכת בבסיס המצוק). במקרים הבאים שצולמו בינואר 2016, הגורם העיקרי להתמוטטות המצוקים הם שבירות גלי הים. וכידוע לכם, בחודשים האחרונים אל ניניו חבט בחוף המערבי של ארה"ב ללא הרף. מה יהיהגורל הבתים באל ניניו הבא?

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים