ווידאו
ווידאוטבע וחי ← כך נראית המלחמה של שומרי הים: ציידים תוקפים אוניה של סי שפרד

כך נראית המלחמה של שומרי הים: ציידים תוקפים אוניה של סי שפרד

מאת יואב נקש ינואר 16, 2019

הם עושים עבודת קודש, נלחמים בלב ים עבור אלו שאין להם יכולת להתגונן ובדרכם נאלצים להתמודד עם ציידים מלאי חמה. ארגון ה"סי שפרד" פועל בכל הימים והאוקיאנוסים במטרה לשמור על החי והדגה. פעולותיהן התקיפות נתפסות כמטרד עבור הדייגים שצדים ללא היתר מיני זנים בסכנת הכחדה או שמשתמשים בשיטות דיג אסורות, דבר שגורם למתנדבים האמיצים להפוך לניצודים בעצמם.

בתיעוד מהימים האחרונים נראים 35 כלי שיט מקיפים ספינה של הסי שפרד ותוקפים אותה עם כל הבא ליד: דגים מתים, משקולות דיג, בקבוקי טבסקו ואף איימו לזרוק עליהם בקבוקי תבערה כשהם מסמנים בידיהם לערוף את ראשם .המקרה ארע במפרץ קליפורניה באזור הנחשב לשמורת טבע ימית בשם Vaquita Refuge שמטרתה שמירה על הדולפין הזעיר ביותר בעולם.

בהודעה לעיתונות של ספינת הסי שפרד שפטרלה במקום נמסר כי הם נתקלו בכ-30 סירות דייג שדגו בשיטת רשת ה"גילנטס" שאסורה על פי חוק ובעת ציד לא חוקי של טוטבה - דג ממין מוגן שנמצא בסכנת הכחדה גבוהה. ספינת הסי שפרד שטה לעבר סירות הציידים בכדי לתצפת ולתעד את מעשם. סירות הציידים שהבחינו בהם החלו להקיף את הספינה של הסי שפרד ורדפו אותם כשהם עוטים מסכות שחורות על פניהם. ציידים נוספים הצטרפו למרדף וניסו לחבל במדחף על ידי זריקת גילנטס אל חרטום הספינה. חמישה ציידים הצליחו אף לעלות על הספינה ובזזו מהסיפון מספר חפצים בזמן שהיא לא היתה בתנועה.

מסוק של הצי המקסיקני הגיע למקום וגרם לסירות הציידים להתפזר. הקפטן של הספינה הצליח לאתחל את המנועים והלאחר מכן היא עשתה את דרכה לנמל סאן פיליפה. "הסי שפרד לא ירתע מאלימות", אומר יו"ר הסי שפרד פול ווטסון בהודעה בטוויטר. "המשימה שלנו היא למנוע את הכחתדם של המינים בשמורת וואקיטה ואנו נמשיך לחבל ברשתות הדייגים. הסי שפרד מודה לצי המקסיקני על ניטרול המצב המסוכן".

הסי שפרד לא זרים למצבי קיצון ותקיפות. הם נוגחו על ידי סירות דיג יפניות, נשפכו עליהם חומרים מסוכנים וכאמור איימו על חייהם של הפעילים באופן אישי. מלחמתם של המתנדבים לא תמה כל עוד הציידים פועלים בלב ים ללא חוק או כללי מוסר.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים