קובה ליברה לגולשים: היעד הבא - הוואנה.

מאת יואב נקש מרץ 11, 2016

קובה, כבר נשמע רומנטי. גן עדן של מכוניות קלאסיות, סיגרים משובחים מוזיקה קצבית, מוחיטו והסטוריה מהפכנית של קסטרו וצ'ה גווארה - שפע של ניגודים שמעניקים לקובה את קסמה המיוחד. ממוקמת בצפון הארכיפלג הקאריבי ובמרחק של 160 ק"מ מחופי ארה"ב, קובה היא מדינת אי גדולה בשטחה עם רצועת חוף של 3500 קילומטרים אשר מקיפה אותה. וככל שזה נוגע לגלישה, קובה נותרה עדיין בגדר תעלומה - יעד שדורש לגלותו בטיול עם גלשן.

גלישה בקובה אינה כה נפוצה ולו בגלל הסיבה שמקיפים אותה איים אשר חוסמים אותה מגלי האטלנטי. על אף זאת, ובעונה הנכונה, יכולים להתקיים בקובה תנאי גלישה טובים. החופים של פרובינציית Hougin וגוואנטאנמו הם החשופים ביותר לאוקיאנוס האטלנטי (במיוחד העיר Baracoa), וזהו אזור שטרם זכה לגלות את הפוטנציאל שחבוי בו. מקום נוסף שבו אפשר לגלוש הוא בבירת האי ובפרבריה של הוואנה.

טיול גלישה בקובה יכול להחזיר אתכם לימים של החלוצים, אי שם לשנות ה-50' שבהם גילו מחוזות גלישה חדשים. בקובה מזג אוויר טרופי, אין כמעט גולשים (למעט קהילה קטנה בהוואנה), מים חמים ואולי גם גלים מעולים. כשהאינטרנט לא זמין בכל מקום, בלי GPS או תחזיות מפורטות ומצלמות חוף, טיול לקובה יכול להיות בדיוק זה - לגלות יעד חדש ולשמור אותו בסוד מכולם.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים