היהלום של המדבר - Diamond of the Desert

אוקטובר 08, 2014

אומרים שבכל דבר יש פגם ואין דבר כזה "מושלם". האמנם? "יחס הזהב" הוא קבוע מתימטי שיש המכנים אותו "הפרופורציה האלוהית" - יחס מושלם שמשלב בין דיוק מתמטי לאומנות אסתטית. מסתבר שבטבע יש לא מעט יחסי זהב שכאלו, ובעולם הגולשים יש אפילו גל שכזה - הוא נשבר בדיוק מתימטי לאורך מאות מטרים ויופיו הצינורי מהפנט...!

בנמיביה, השוכנת בדרום מערב אפריקה השחורה, נכרים חמישית (1/5) מכלל מחצבי היהלומים בעולם. בתווך שבין הניגוד הגמור של העושר באבנים ולמדינה הענייה, עומד בגאון הגל המושלם ביותר שקיים. מכאן נגזרת המשמעות הכפולה של שם הסרט: Diamond of the Deseret (היהלום של המדבר).

art2

ארבע בני משפחה וחברים דרום אפריקאים יצאו למסע של חיפוש וגלישה. קואה סמית' (Koa Smith), אלכס סמית' (Alex Smith), טראוויס סמית' (Travis Smith) ודילן גודייל (Dylan Goodale). בשלב מסויים הפכו להיות חלק מהטבע הפראי, נתנו לעצמם להתמסר למקומות הנידחים ונצצו מאושר בימים של ירח מלא... עד אשר הם מצאו יהלום משלהם.

את היהלום הזה שנמצא ב"מכרה" עלום הארבעה חצבו עם הגלשנים והשאירו אותנו הצופים מהופנטים מיופיו האינסופי. הם תיעדו את המסע המרתק עם מצלמת גו-פרו וקנון T3i c ברזולוציה קולנועית של 4K. הסרט באורך 14:50 דקות מציג את יצירת האומנות המושלמת של הטבע. הצינור הפותח את הסרטון לצלילי פינק פלויד פשוט לא ייאמן! צפייה מהנה

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים