ווידאו
ווידאוגלישה ← האם אנטוניו לוראנו שבר את מחסום המאה פיט בנזארה?

האם אנטוניו לוראנו שבר את מחסום המאה פיט בנזארה?

מאת יואב נקש אפריל 15, 2021

מטרתם של שיאים הם להישבר ונזארה אינו שונה מכל תחרות ספורט אחרת. גולשים רבים שואפים להכי גבוה בפלאיה דה נורטה ורבים מהם גירדו את מחסום המאה (מלמטה) פעמים רבות. מכיוון שקשה מאוד לאמוד את גובהו האמיתי של כל גל, יתכן ובעצם היו גולשים שרכבו על הרים גבוהים מ-100 מטרים, אבל בהיעדר דרך מדידה זמינה וכזו שמסתמכת רק על פוטג' מצולם, הרי שגם שיאו של אנטוניו לוראנו צריך להילקח בזהירות המתבקשת.

הגל המדובר של לוראנו בן ה-18 היה ב-29 באוקטובר 2020 ורק כעת, לאחר שלוראנו ואביו ביקשו לאמוד את הגל מהפקולטה לקינטיקה באוניברסיטת ליסבון (אותו המוסד שקבע גם את גובהו של הגל של מקנאמרה ב-2011) נמצא שגובהו של הגל הוא 101.4 פיט (30.9 מטרים). המספר הזה מציב את לוראנו באופן שאינו רשמי כגולש שרכב על הגל הגבוה ביותר אי פעם.

בכדי להגיע לגובה הגל, השתמשו החוקרים באומדן שמסתמך על היחס שבין גובהו של הגולש לנקודה הגבוהה ביותר של שבירת הגל. גם החוקרים טוענים שיכולה להיות סטיה כלשהי במידות אבל השיקול הסופי נתון לבדיקתם של ה-WSL ואולי גם ספר השיאים של גינס שיחליטו על סמך הקריטריונים שלהם האם באמת מדובר ב"הכי גבוה" אי פעם.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים