ווידאו
ווידאוגלישה ← מטהיטי לטאזי: פאנינג מתמודד עם הפחד על הגל של שיפסטרנס

מטהיטי לטאזי: פאנינג מתמודד עם הפחד על הגל של שיפסטרנס

מאת יואב נקש אוגוסט 30, 2015

התחרות בטהיטי הסתייימה ללא תקריות משוננות מיוחדות (ותודה לאל שכך). מיד לאחר הטיפול ב"ספא" הפולינזי עם המים החמים והגלים הצלולים-מושלמים, מיק פאנינג עבר לקצה השני של הסקאלה בכדי לקבל טיפול שוטף +90 בפחד מכרישים. המקום שאליו הגיע הוא גל המלתעות הטזמני Shipstern Bluff הידוע גם בכינויו החביב "שיפיס". ואם פאנינג חשב שכרישים הם דבר מסוכן, אז בשיפסטרנס הוא גילה גל פי כמה יותר מסוכן.

האלוף האוסטרלי חזר מטהיטי ופסח על התחנה הביתית, במקום זה הוא המשיך הלאה ל-Devil's Point בטזמניה וחבר לעמיתו מארק מאת'יוס שמכיר היטב את הספוט הקטלני. קבלת הפנים שקיבל פאנינג היה חיבוק גדול מגל מוטציה בגובה של כחמישה מטרים יציב וצינורי - מהר מאוד גילה פאנינג שגלישה עליו זה כמו לטחוב את ראשו למלתעות כריש. המים קרים, שורצי כרישים, הגל עבה, גבוה, עוצמתי עם מדרגה בגובה קומת בניין, יכולה בקלות להפוך את הגלישה בתוך צינור חלול למערבל בטון שטורק את הגולש בלי רחמים על ריף רדוד.

הגלישה של פאנינג בטזמניה היא חלק מתוך מערך כולל של טיפול בטראומת תקיפת הכריש שלו בג'פריז ביי, דרום אפריקה. התמודדות עם הפחד היא דרך טובה לגבור על הפחד ובמיוחד כשמדובר על גל מפלצתי לא פחות מטורף העל שבו נתקל. "זה היה אחד הימים הכייפים ביותר עם החברים בשיפיס! תודה רבה על ההזמנה ולכל הצוות האגדי של טאזי ובמיוחד לזב כריצ'לואו (Zeb Critchlow) שגרר אותי אל תוך הדבר הזה!", כתב פאנינג באינסטגרם.

בסשן הגלישה בשיפסטרן בלאף רכבו על המפלצת גולשים אוזים וטאזים יחדיו: טיילר הולמס-קרוס (Tyler Holmes-Cross), ברנט דורינגטון (Brent Dorrington), ראיין היפווד (Ryan Hipwood), מאד היוז (Mad Hueys), מארק מת'יוס (Mark Mathews) וכמובן מיק פאנינג. בסשן זה לא הכל הלך חלק שכן שיפיס התעצבן וקצת מעך כמה מהגולשים... יש פצועים אבל לא משהו שימנע מהם לחזור ולהתגרות בו בעתיד.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים