חופרים תעלה לגל סטטי בווימיאה הוואי

יולי 25, 2014

גלים סטטיים שעומדים במקומם הם תופעת טבע ייחודית שמתרחשת באופן טבעי בנהרות שוצפים מים ברחבי העולם אך ישנן פעמים שבהם האדם מתערב בנעשה ומייצר בעצמו גלים שכאלו להנאתו האישית. זהו מאורע שמתרחש מספר פעמים בשנה, חבורה של גולשים חופרים תעלה שמחברת בין נהר ווימאה (Waimea) עד לפאתי הים ומייצרים גלים שעליהם הם גולשים בהנאה.

 
man made waves waimea hawaii גלים בייצור עצמי


עזבו את בריכות הגלים היקרות, את הנהרות עם המים הקרים וקחו דוגמא מחבורת הגולשים המקומיים בהוואי שמצאו דרך מקורית לייצר בעצמם ועבורם את הגלים עליהם הם גולשים. הגולשים חופרים תעלה המחברת בין שפך נהר  Waimeaשמגיע ממרומי ביצת אלאקיי (Alakai Swamp היא הביצה הגדולה והגבוה ביותר בעולם), אל האוקיאנוס השקט ומפיקים גלים סטטיים חזקים שמאפשרים להם לגלוש עם בוגי, גלשנים ווויק-בורד. בתחילה זרם המים חלש אך ככל שעובר הזמן והמים חורצים תוואי רחב ועמוק בחולות היא הופכת לבריכת גלים עוצמתית לכל דבר. הזרימה שמגיעה ממקור מים גבוה מאפשרת דקות רבות של גלישה איכותית וחוויה של מפגן חברתי וספורטיבי כאחד.

העיקרון פשוט מאוד:  לוקחים מעדר, חורצים תוואי קטן בחול ומחכים שהזרם יתפוס תאוצה ויתגבר. כל גולש בתורו, נכנס אל זרם המים וגולש להנאתו, תוואי הערוץ שיש בו כשלושה תלוליות חול מייצר גלים מעולים. אם הגולש מפספס את הזרם ו/או נופל מהגלשן הוא נסחף לאחור עד לפתח הים ועובר להיות האחרון בתור הגולשים שיזכו לגלוש על הגלים המלאכותיים/טבעיים.

 

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים