ווידאו
ווידאותרבות ← צוללן מצא מטבעות זהב בשווי מיליון דולר וכמעט טבע מרוב התרגשות

צוללן מצא מטבעות זהב בשווי מיליון דולר וכמעט טבע מרוב התרגשות

מאת יואב נקש אוגוסט 03, 2015

צוללן מפלורידה יצא לצלילה שגרתית בקיץ מהביל ויומו קיבל תפנית מדהימה כשמצא אוצר שהיה חבוי על קרקעית הים. אריק שמיט (Eric Schmitt) נתקל בחופן מטבעות זהב ששוויין מוערך בכמיליון דולר שהיו קבורות לצד שרידי ספינה ספרדית שנטרפה בים לפני 300 שנה (1715). השלל שהעלה כלל 51 מטבעות זהב, שרשרת זהב באורך 12 מטרים ומטבע מלכותי נדיר שנקרא Tricentennial Royal אשר הוטבע במיוחד עבור פיליפ, מלך ספרד החמישי.

במהלך מציאת האוצר, נשמע שמיט משתנק בתוך מסיכת הצלילה מרוב התרגשות. "נחנקתי מרוב התרגשות וכמעט טבעתי", הוא אומר בהומור. "מטבעות אלו הוטבעו להוקרה ויופי ולא בשביל לסחור בהם", אומר שמיט על המטבע המלכותי."רק המטבע הזה שווה כחצי מיליון דולרים! זאת מכיוון שהוא ללא פגם ונדיר - בכל העולם ישנם רק שישה כמותו."

האוצר של שמיט. מטבעות ושרשראות זהב בשווי של כמיליון דולרים.

האתר שבו נמצא האוצר נמצא בבעלות פרטית של חברת חפירה ששמיט הוא בעליה החוקיים. לפי חוקי פלורידה 20 אחוזים מהאוצר שנדלה יועבר למדינה בכדי שיוכל להיות מוצג במוזיאון ואת כל השאר שמיט יוכל למכור או לשמור. בפברואר 2015 נמצא אוצר של מטבעות זהב גם בנמל קיסריה. 2000 מטבעות מהמאה ה-11 לספירה. בניגוד לשמיט, הצוללנים הישראלים לא החזיקו באוצר והעבירו את כל כולו למשמורת אצל רשות העתיקות הממשלתית.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים