ווידאו
ווידאוגלישה ← דוקו של תקווה: גולשים מהפבלה הגדולה של ברזיל חיים בזכות הגלים

דוקו של תקווה: גולשים מהפבלה הגדולה של ברזיל חיים בזכות הגלים

מאת יואב נקש נובמבר 22, 2018

רוסינה היא הפבלה הגדולה ביותר בברזיל ובעוד שהיא משקיפה על הנוף היפה של ריו דה ז'נירו, הפבלה הזו היא מהמסוכנות והעניות שבמדינה כולה. אחוז גבוה של ילדים פונה לתרבות רעה, חלקו אינו מגיע כלל לגיל בגרות. אל אף שנדמה כי גורלם של הילדים ידוע מראש ישנה קבוצה של נערים שבחרה בנתיב אחר בחיים, דרך שמעניקה להם תקווה ומשמעות. קבוצה זו יוצאת מידי יום מהרחובות הצרים והאפלים של הפבלה אל החופים הרחבים ואל הים הגדול - שם הם גולשים על הגלים.

הסרטון הדוקומנטרי הבא מבית היוצר של נשיונאל ג'יאוגרפיק מתאר את קצה קצהו של מציאות קשה בעיר קשוחה ובפבלה אלימה. זהו סיפורם של קבוצת נערים שמצאו בגלישה מפלט אשר מעניק להם חיים וגורל אחר משל מרבית חבריהם. אך גם כשנראה שהם מצליחים לברוח מן הפבלה, הפבלה רודפת אותם אל הים בעוד הם נאלצים להתמודד עם הזיהום שנשטף אל הגלים. על אף כל זאת דוקו זה מעניק ניצוץ של תקווה והשראה כי ככל שידחקו אותם כך הם ישאפו לפרוח ולהצליח. קבוצת גולשים זאת מאוחדת במטרתה, מטמיעה ערכים חיוביים בחייהם ולפניהם רק גלים שנושאים אותם למחוזות טובים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים