ווידאו
ווידאוטבע וחי ← משתובבים בהוואי: דולפינים ולוויתנים משחקים יחדיו

משתובבים בהוואי: דולפינים ולוויתנים משחקים יחדיו

מאת יואב נקש אוגוסט 05, 2015

זה אינו סוד שדולפינים ולוויתנים הם יונקים אינטליגנטים בעלי תבונה רבה ורגישות גדולה ובעצם יכולתם ליצור אינטראקציה ביניהם ולשחק, משמש אינדיקציה ברורה לכחמתם. בתיעוד נדיר שמגיע מחופי Kauai שבהוואי, נראים דולפנים מסוג bottlenose משחקים יחד עם לוויתנים מסוג humpback. החבורה העליזה אינה מגלה סימני אלימות אלא באמת ובתמים משחקת יחדיו להנאתה.

פעולת הגומלין שבין יצורים החיים בטבע לרוב מסתכמים בטורף ונטרף - זהו מחזה נדיר ביותר לראות אינטראקציות שמתבססות על הנאה ומשחק. מדענים בחנו את שראו בשני מקומות שונים לחופי הוואי וניתחו את המחזה כמשחק ושעשוע בין דולפין ללווייתן. הדולפין "טיפס" על ראשו של הלוויתן וזה ניסה לשמור על יציבות ככל שרק היה מסוגל עד שהחליק בחזרה אל המים. ההשתבבות הזו המשיכה כך מספר פעמים מבלי שאף אחד מהיונקים גילה סימנים של עצבנות או אגרסיביות. חכמה, תבונה ורגישות במשחק שעושה חשק להצטרף אליהם... :)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים