ווידאו
ווידאותרבות ← מורשת וזיכרון: דוריאן פסקוביץ' חולק כבוד לילדים שנספו בשואה ומקדש את החופש לו זכו הגולשים בישראל

מורשת וזיכרון: דוריאן פסקוביץ' חולק כבוד לילדים שנספו בשואה ומקדש את החופש לו זכו הגולשים בישראל

מאת יואב נקש אפריל 16, 2015

בנובמבר 2011 נפרדנו מדוריאן "דוק" פסקוביץ', אבי הגלישה בישראל ו"הסבא" של גולשים רבים, אך מעולם לא נפרדנו ממורשתו. בשנת 2007, הגיע פסוקביץ' לביקור היסטורי להופעה בישראל (במסגרת Surfing 4 Peace). במהלך האירוע בתל-אביב נשא פסקוביץ' דברים מרגשים כשהוא חלק רגע של זכרון וכבוד לכל אותם מליון וחצי ילדים שנספו בשואה שהיו יכולים להיות כיום גולשים.

דבריו של פסקוביץ' היו רכים, מעודנים וקולו חוצב סלעים. האיש המבוגר, לבוש מכנס קצר וחולצה פרחונית ריגש את לב כולם כשחלק רגע של זכרון וכבוד לכל אותם מליון וחצי ילדים שנספו בשואה. את דבריו הוא לא סיים לפני שקרא בגאווה על כך שהעם היהודי כיום הוא עם חופשי ועצמאי ואין כל עוררין על החופש שלנו לגלוש היכן שאנו רק רוצים!

לצערי, את החלק הראשון של דבריו על הנספים לא הספקתי לצלם ובקטע הארכיוני שלעיל מופיע חלק קצר רק של סיום דבריו על זכות העם היהודי לגלוש בדרור בארצו. החלק הראשון שחסר בתיעוד דבריו הוא: "והם, (העם היהודי)...".


And they (the jewish people) will surf in they're own land, they're own waves, they're own sea - Free Forever - ALOHA
(Dorian Paskowitch)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים