ווידאו
ווידאוגלישה ← עיניים בגב הגלשן: המדבקה הזו (אולי) תרחיק כרישים במבט אחד

עיניים בגב הגלשן: המדבקה הזו (אולי) תרחיק כרישים במבט אחד

מאת יואב נקש יולי 12, 2019

יש הרבה מאוד אביזרים ותכשירי הגנה אישיים שהומצאו במטרה לדחות או להרחיק כרישים. אמצעים ווקלים, גלי סונאר, צמידים, ריחות, משחות, צבעי חליפות ועוד, אבל רעיון המדבקה הבא שנקרא "Shark Eyes" הוא החביב עלי מכל. זה לא בגלל שזה (אולי) עובד אלא בגלל שזה רעיון פשוט להפליא שמתבסס על אמצעי הגנה שבהם נעזרות החיות בטבע.

קשה להגיד שמדובר כאן בפסיכולוגיה אבל בהחלט יש במדבקה הזאת אפשרות לקרב בין מוחות. מינים רבים בטבע נעזרים בציורים דמויי עיניים בכדי להרחיק טורפים. דייגים וצוללנים בפולינזיה נעזרים במסכות שאותם הם חובשים על אחורי ראשם בכדי להרתיע כרישי טייגר מלתקוף אותם. וגם לאייל גולן הזמר יש זוג עיניים מקועקע על אחורי ראשו ועל אף שאין לזה קשר עם שיריו תודו שזה נראה מפחיד.

מדבקת העיניים הזו, פרי פיתוח אוסטרלי, מתבססת על הקונספט של טרפוד כוונות תקיפה. כידוע, כרישים אורבים לטרפם ותוקפים בהפתעה גמורה אך במידה ואלו "נתפסים על חם" הם משנים את התוכנית שלהם (לפחות כך זה בתאוריה). המדבקה הזו שעלותה רק 20$ לא יכולה להזיק. עיניים כחולות גדולות על גב הגלשן ובתקווה שהראות במים תהיה מספיק טובה ושלא תהיה משיכה של "אהבה ממבט ראשון".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים