ווידאו
ווידאוטבע וחי ← ממש לא אקזוטי: כך נראים המאלדיבים שאתם לא מכירים

ממש לא אקזוטי: כך נראים המאלדיבים שאתם לא מכירים

מאת יואב נקש אוגוסט 18, 2018

כבר שנים רבות שחוקרים מזהירים מעליית פני הים ומשקיעתם במצולות של איים. אך בעוד שהסכנה הזאת מרחפת מעל איים אקזוטים, במאלדיבים כבר החלו לשקוע מתחת להרים של פסולת פלסטיק ואשפה. בכדי להמחיש את היקף המגיפה, אליסון טיל יצאה לחתירה על הגלשן שלה ב"ים של זבל" בחופים שונים בעולם, ביניהם אי קטן במלאדיבים שהוקצה כולו כמטמנה של אשפה.

המסר הוא ברור. פלסטיק זו מגיפה עולמית ואין מספיק מקום להטמין את כל הפסולת שנצרכת על ידי האדם. טבעות אשפה בגודל יבשות צפות באוקיאנוסים, קרקעית האוקיאנוסים מרופדת בסחי רעיל שקוטל כל דגה, על החופים נערמים הרים של זבל והעולם בשלו... ממשיך לצרוך, לקנות, לייצר לטנף כאילו ויש לו עולם חלופי אחר.

אליסון טיל חותרת על מה שנראה כמו מחזה אפוקליפטי שלא כזה רחוק מהופכו למציאות. בכל יום מוצאים את דרכם לים 8 מילון טון של פסולת פלסטיק. 91 אחוז מהם לא ממוחזרים וחוקרים כבר חוזים שבשנת 2050 יהיו באוקיאנוס יותר חלקיקי פלסטיק מדגים. "הזמן הוא אתמול - זה הזמן לפעול!" להפחית את הצריכה וכך גם את הייצור, לעשות שימוש חוזר במוצרים עד שהם ממש מתכלים. לסרב לשקיות, למצוא חלופות שאינן מזהמות, ולראות את הסרטון הזה פעם אחר פעם כי אם לא נעשה משהו אז בעתיד הלא רחוק נראה את אותו המחזה בכל חוף.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים