ווידאו
ווידאוטבע וחי ← סנפיר לחיים: אם הנשיכה תהיה קטלנית אז החרב הזאת תציל כרישים

סנפיר לחיים: אם הנשיכה תהיה קטלנית אז החרב הזאת תציל כרישים

מאת יואב נקש מאי 25, 2017

אם יש לכם כרטיס "אדי" בארנק למה שלא תרכיבו גם סנפיר-כריש בגלשן? הדמוניזציה שעוברים הכרישים בעקבות מקרי התקיפות, גורמים לרבים לאבד צלם אנוש ולחשוב שאת הבעיה ניתן לפתור בקטל ודילול אוכלוסייתם. מן הצד השני ישנם כאלו שאינם מחזיקים באותה הדעה ולא חושבים שיש מקום להעניש טורף על טבעו. אז אם חס ושלום תאבדו את חייכם בתקיפת כריש, תוכלו עדיין להביע את התנגדותם לקטל שלהם עם החרב הזו.

את הקמפיין "Fin for Fin" מוביל הגולש מייק קוטס שאיבד את רגלו הימנית בתקיפת כריש בשנת 1997. תקיפה זו שינתה כליל את חייו אבל במקום יצר נקמה הוא גילה חמלה כלפי הטורף והחל במסע לשינוי תודעת האנשים ולשמירה על חייהם של הכרישים. "כמובן, אני איבדתי את רגלי", אומר קוטס. "אבל גם אם הוא היה נוטל את חיי לא הייתי רוצה שהוא ימות. "חרב הגלשן הזו, כמוה כהצהרה לשמירה על חייהם של הכרישים".

בדיוק כמו כרטיס לתרומת איברים, החרב הזו מסמלת הענקת חיים לכרישים. רכישה של סנפיר הגלשן מתאפשר כרגע רק באוסטרליה ומחירן של 3 חרבות הוא $160. אם הקמפיין הזה יוכל לנעוץ שיניים חדות בדעת הקהל אז ככל הנראה חרבות אלו יתאפשרו למכירה במדינות נוספות בעולם.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים