ווידאו

לראשונה בהיסטוריה, בק-פליפ משולש עם מוטוקרוס

מאת יואב נקש מאי 03, 2015

"זה או שאתה נוחת על שני גלגלים או שאתה נוחת על ארבע גלגלים שמסיעים אותך לבית החולים", מסביר סאל מסקלה (Sal Masekela) את הניסיון הנועז של ג'וש שיהאן (Josh Sheehan) עם אופנוע המוטוקרוס שלו.  בפעם הראשונה בהיסטוריה, רוכב האופנוע האמיץ הצליח לבצע בשלמות שלושה סיבובים אחוריים (Triple Backflip) בקפיצה על רמפה בשטח הפעלולים של טראוויס פסטראנה (Travis Pastrana) האגדי.

ג'וש שיהאן רכב על אופנוע המוטוקרוס ששוקל 90 ק"ג במהירות של 100 קמ"ש אל עבר רמפה שגובהה כ-12 מטרים עם זווית הזנק של 81 מעלות. הוא חג שלוש פעמים באוויר בהיפוך אחורי ונחת בשלמות ובשלום לקולות עידוד חבריו. "אני יודע ממקור ראשון ומניסיון כמה נחישות צריך בשביל לעשות כזה תרגיל. בגובה הרב שבו אתה נדרש למשוך את הכידון ולהסתובב, הטעות הקטנה ביותר יכולה להסתיים במוות", אומר פסטראנה.

רמפה בגובה 12 מטרים ושלושה סיבובים באוויר עד נחיתה מושלמת - ג'וש שיהאן עושה היסטוריה

עם הביצוע המושלם של הבק-פליפ המשולש הראשון בהיסטוריה, ג'וש שיהאן נכנס לרשימה הצנועה של פעלולני האופנועים האגדיים שכוללת את איבל קניבל (Evel Knievel ), מאט הופמן (Matt Hoffman) וטראויס פסטראנה כמובן. גם אם אין בפעלול זה איזושהי תרומה משמעותית לאנושות, ג'וש הוכיח שהכל אפשרי ושניתן למתוח את גבולות היכולת האנושיים בתכנון מתימטי מדוייק לצד יכולות טכניות גבוהות של רכיבה על אופנועים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים