ווידאו
ווידאוגלישה ← 5 סיבות לווייפאאוט: מדוע אנחנו נופלים מהגלים ונמרחים?

5 סיבות לווייפאאוט: מדוע אנחנו נופלים מהגלים ונמרחים?

מאת יואב נקש דצמבר 26, 2020

אל תרגישו אי נעימות אם אתם מתענגים על סרטונים של ווייפאאוט. זה נורמלי לחלוטין להפיק הנאה מנפילתו ועירבולו של גולש אחר, כל עוד וזה לא אתם. זה קצת יראה מוזר אתם תפיקו מכך הנאה במקרה של פציעה... אבל היי, זה כבר על המצפון המוסרי שלכם. אז למה אנחנו נופלים מהגלים? מה הסיבות לכך שאנו לא מצליחים לתפוס את הגל או להשלים את הרכיבה?

הסרטון הבא מיועד לא רק להנאה אלא בעיקר להבנה. יוצר הסרטון, בראד ג'ייקובסון, מציג 5 תרחישים שונים על רקע גולשים נמרחים. השכיח מכולם הוא "דרופ מאוחר" (Late Takeoff) שמתבטא בעיקר בנפילה מרום הגל ובתחילתו. סיבה נוספת היא "הגלים המוזרים" שהמרקם שלהם, הזווית, ותנועת הזרם משתנה ללא כל התראה. הסיבה השלישית אינה מצריכה הסבר מיוחד והיא נובעת בגלל גניבת גל או הפרעה של גולש אחר. סיבה רביעית קשורה לליפ של הגל - הרגע הזה שבו אנו מרגישים בטוחים בצינור או על הפינה ואז השבירה מפתיעה בסטירה מפילה. הסיבה האחרונה היא כמובן החלקה ובשביל למנוע את זה אל תשכחו למרוח שעווה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים