ווידאו
ווידאוכושר ובריאות ← 5 תרגילים לשיפור יכולות הגלישה: מתאמנים עם איאן וולש

5 תרגילים לשיפור יכולות הגלישה: מתאמנים עם איאן וולש

מאת יואב נקש ינואר 18, 2016

אם כבר ללמוד גלישה אז זה רק מהטובים ביותר, והכוונה היא לא רק לביצועים טכניים על הגלים. כלל הגולשים המקצוענים יודעים שאי אפשר לקטוף את פירות הניצחון בים מבלי להזיע ולהתאמן קשה על היבשה. איאן וולש, גולש גלי הענק ממאווי, מתמודד בכל פעם שהוא נכנס אל הים עם כוחות אדירים של זרמים שמחייבים אותו לשמור על כושר שיא. בקליפ הבא הוא מדגים בעזרת מדריך מוסמך מצוות מכוני הכושר האמריקאית EZIA, חמישה תרגילים ממוקדי גלישה מעולים שמיועדים לכל רמה של גולש.

הערת עורך: משטר אימונים ותרגילים שמטרתם שמירה על הכושר ושיפור סיבולת לב-ריאה דורשים התמדה ואימון בפיקוח של אדם מוסמך. אין בכתבה זו להיות תחליף לייעוץ והדרכה מקצועית.

תרגיל 1 - כוח חתירה

שכבו עם הבטן על כדור ואיחזו בשתי משקולות בידיכם. הניפו את ידיכם מיושרות בקו הראש והניעו את הכתף של אחת הידיים לאחור לאט והחזירו אותה לנקודת המוצא. לאחר מכן המשיכו את אותה התנועה גם עם ידכם השניה. השתדלו לשמור על איזון. תרגיל זה טוב לאימון השכמות, הכתפיים, הזרועות וחיזוק שרירי הגב.

תרגיל 2 - ברווז (דאק דייב)

התרגיל שמטרתו שיפור יכולות הברווז ונעיצת הגלשן מתחת לגל דומה מאוד לפעולה שנעשית במים. בתנוחת "שכיבות שמיכה" הניעו את ראשכם למטה וקמרו את גווכם כשהכתפים מניפות את ראשכם למעלה. עשו את אותה התנועה בדרך חזרה לנקודת המוצא.

תרגיל 3 - עמידה לטייק-אוף

תרגיל זה מיועד לשיפור הכוח המתפרץ והמהירות בעת העמידה על הגלשן ברגע תפיסת הגל. שכבו על הבטן כשזרעותיכם מכופפות ובבת אחת התרוממו ועמדו על הרגלים (כמו בפוזישן שלכם על הגלשן) ומיד אח"כ נתרו באוויר. חזרו על התרגיל מספר פעמים.

תרגיל 4 - תנועה לביצועים

תרגיל זה מיועד לשיפור יכולות התמרון לביצועים על הגלים. אחזו ב"כדור כוח" והניעו אותו מכריעה ליד רגלכם ועד אל מעל לראשכם בתנועה חצי סיבובית של האגן. חזרו על התנועה גם בכיוון השני.

תרגיל מספר 5 - יציבות בצינור

התרגיל האחרון מיועד לשמירה על היציבות בתוך הצינור. עמדו על Indo Board כשרגליכם מכופפות ושמרו על יציבות בשעה שהמדריך מנסה להוציא אתכם משיווי משקל

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים