ווידאו
ווידאואמנות ← אומן בים: את הציור הזה של אנדי איירונס תלו על המים

אומן בים: את הציור הזה של אנדי איירונס תלו על המים

מאת יואב נקש ינואר 14, 2017

ליצירותיו של האומן שון יורו (Sean Yoro), הידוע גם בכינויו "הולה" (Hula), נחשפנו לראשונה לפני מספר שנים וכבר אז נותרנו חסרי מילים - ציורי קיר מרהיבים במקומות מאוד לא שגרתיים שאותם הוא מצייר כשהוא הוא צף על המים עם סאפ. ביצירת האומנות העדכנית שלו הוא גם הגיע גם לים בהוואי וצייר את פיסת האומנות הבאה שמנציחה את דמותו של גולש ענק - אלוף העולם המנוח אנדי איירונס.

דמויותיו של הולה (לרוב נשים) כאילו עולות מן המצולות, צפות בנועם על קירו של מזח, פרושות זרועות על צידה החלוד של אוניה טרופה ואפילו מבצבצות מן המים על צידו של קרחון באלסקה. ואילו זו אולי הפעם הראשונה שהוא מצייר את דמותו של גבר על הים- דמותו של גולש אגדי שראוי להנצחה מיוחדת שכזו.

בזמן תחרות בילבונג פייפ מאסטר 2016, שון התבקש על ידי בילבונג לצייר על ים את דמותו של אנדי אייירונס כשהוא ישוב על הגלשן (העתק של תמונה). רקע הציור היה אמור להיות בגווני השמים ולצוף ברקע הים הפתוח בכדי שיתן תחושה מציאותית לנוכחותו. אלא שבגלל תנאי הגאות הם נאלצו להחליף מיקום והניחו את הציור במפרץ מסולע. את הציור הם העניקו כמתנה למשפחת איירונס ואת הטאץ' האחרון ליצירה נתן בנו של אנדי כשהטביע עליו את חותמת כף ידו. התוצאה מרהיבה והמחווה מרגשת ביותר!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים