ווידאו
ווידאוגלישה ← מה השתנה? גרי לופז חוזר לאולוואטו אחרי 40 ומשהו שנה

מה השתנה? גרי לופז חוזר לאולוואטו אחרי 40 ומשהו שנה

מאת יואב נקש פבואר 25, 2017

אי אז בשנת 1974 גרי לופז נסע לראשונה בחייו לגלוש באולוואטו. הוא לא היה הגולש הראשון שפקד את גלי השמאל המושלמים של באלי אבל הוא בהחלט ראה מקום אחר ולא עם 100 גולשים בליין-אפ או עם בעיית זיהום ולכלוך חמורה כפי שיש היום. בגיל 68 ,לופז חוזר לאולוואטו ורואה באלי אחרת אך עדיין מאמין שניתן לשמור על גן העדן.

דברים רבים השתנו במהלך 42 השנים שבהם נעדר לופז מאולו'ס, התיירות פרחה, מסעדות ובתי אירוח הוקמו בסביבתה אך במקביל לכך גם גדל הזיהום הרב שנשטף מהיבשה אל הים. לופז מגיע לאולוואטו ורואה באלי אחרת ומאמין שניתן לשנות הרגלים ולתקן ולשמור על גן העדן. לופז מדבר על דרכו בחיים, על אימוני היוגה שעוזרים לו לשמור על החיבור לטבע ולעצמו, על חלקה של האנושות במפגעים ובשינוי ההרגלים וכמובן על תיירות הגלישה שיש לה חלק בלתי נפרד בהשפעה על הגלים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים