ווידאו
ווידאוגלישה ← מאבק באת: בסלייטרדיזיין הופכים קצף גלשנים לאבני משתלבות

מאבק באת: בסלייטרדיזיין הופכים קצף גלשנים לאבני משתלבות

מאת יואב נקש ינואר 25, 2018

A post shared by Kelly Slater (@kellyslater) on

עד כמה שנחשיב את עצמנו לידידותיים לסביבה, אנו עדיין רחוקים מלשנות הרגלים ישנים בגלישה. עם כל הרצון הטוב ולעיתים בהכחשה גמורה, אנו ממשיכים לגלוש על גלשנים העשויים חומרים פטרוכימיים שמזהמים את "אמא אדמה" ואת "אבא ים". מכיוון שהרוב המכריע אינו יכול להגמל מקצף ה- EPS צריך שמישהו בתעשיית הגלישה ימצא דרך להפחית את טביעת האצבע שלנו במהלך הייצור המזהם.

בחברת סלייטרדיזיין מצאו דרך מקורית למחזר את פסולת אבק הקצף שנערם בשיופם של הגלשנים החדשים. חלקיקי הקצף הקטנים עוברים חימום וחריכה. לאחר מכן מעבירים אותם לתבניות ודוחסים אותם עד שמתהווה גוש יצוק אחד. התוצר הוא אבנים משתלבות שאיתם מרצפים (לפחות כרגע) שטח מסויים בחוות הגלים של קלי סלייטר ובמפעל Firewire.

הרעיון הנפלא הזה מיושם גם בחברת הסאפים של "סטארבורד" בתאילנד ואם חברות ייצור גלשנים ברחבי העולם ילכו באותה הדרך אז נמצא את עצמנו בקרוב הולכים על "מרצפות קצף" לעבר עתיד טוב וירוק יותר.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים