ווידאו
ווידאוטבע וחי ← ענקים אך עדינים: תיעוד נדיר של לוייתנים שחורים... מחייכים :)

ענקים אך עדינים: תיעוד נדיר של לוייתנים שחורים... מחייכים :)

מאת ליאור זמיר אוקטובר 06, 2015

ישנם עוד אלפי זנים של בעלי חיים מופלאים במעמקי האוקיינוסים שעדיין לא גילינו או שלא תיעדנו מספיק, וכמה טוב שיש את הווידיאו הבא להנציח את מה שראוי להיות ידוע והוא כה מיוחד. בנוסף ליונק הנדיר והחייכן שתועד באוסטרליה, בפעם זו התיעוד מגיע מחופי הוואי. צמד לוויתנים נדיר מסוג "עבשן קטלני" (False Killer Whales) תועדו במצלמה כשהם שוחים בסמוך לסירה מפליגה. מחזה שאינו שכיח  כלל ומעלה חיוך גדול... גם על פניהם של הלוייתנים.

אחד הדברים המדהים בצפייה בווידיאו של הלווייתנים הוא להאזין לצלילים העדינים שבוקעים מהענקים הימיים. בדומה ללוויתן קטלן, גם לווייתנים אלו הם חלק ממשפחת הדולפיניים. מומחים מאמינים שישנם בין 150 ל-200 פריטים שחיים באזור האיים של הוואי, דבר המחזק את העובדה שלהתקל בהם זה דבר מיוחד. הם נראים כמו הכלאה מוזרה שבין לויתן קטלן לדופלין מסוג Snubfin או אפילו כמו יצוריים ימיים ממאדים ואי אפשר להתעלם מהחיוך שובה הלב שלהם - גם אם הם לא באמת מחייכים, זה עדיין משעשע וחמוד לחשוב שכן.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
ליאור זמיר

איש טכנולוגיות ביום יום. הגלישה היא הדבר שמחבר אותי לכאן ועכשיו. מאמין בגלישה כדרך חיים וככלי חינוכי בכל גיל. אופטימי חסר תקנה, מאמין שאם כולם בעולם היו גולשים אז הפיק היה עמוס אבל לפחות לא היינו אוכלים אחד את השני בגלל חניה. חזרתי לגלוש אחרי 15 שנה. מקבל רעידות אם לא הולך לים לפחות פעמיים בשבוע.

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים