ווידאו
ווידאוגלישה ← חלוץ צלמי הים: ג'ורג' גרינו בצילום 'גו פרו' לפני 50 שנה

חלוץ צלמי הים: ג'ורג' גרינו בצילום 'גו פרו' לפני 50 שנה

מאת יואב נקש יוני 04, 2015

היום זה נראה כל כך רגיל ושכיח שאנחנו לא מייחסים לזה הרבה חשיבות, אבל הרבה לפני עידן ה-HD, גו-פרו וצילום ה-POV, לצלם בתוך הים את שבירתו המעוגל של הגל זה לא היה דבר של מה בכך. המצלמות היו הרבה יותר מסורבלות, כבדות, עם סלילים של סרטי צילום קצרים של 8-16 מ"מ שדרשו פיתוח ארוך בזמן. המצלמות היקרות היו נחלתם של מעטים ולהכניסן למים, ובמיוחד אל תוך גלי הים המלוחים, היה נדרש בייצור אישי של מארז אטום. צלם הווידיאו החלוצי ויוצר הסרטים האגדי, ג'ורג' גרינו (George Greenough) הפך עולמות בשביל לצלם את שבירת הגל מבפנים בשנות ה-60' - והוא עשה זאת בגדול!

צלם הים הנועז ג'ורג' גרינו מסנטה ברברה הוא האבא והאמא של הצילום מנקודת המבט של הגולש בתוך הצינור. הצלם מסנטה ברברה רתם לגבו מצלמה ענקית כשמטרתו העיקרית היא לצלם בפעם הראשונה אי פעם את שבירתו המעוגלת של הגל. לא רק שהוא היה החלוץ של זווית הצילום הייחודית אלא שהוא גם היה הראשון לבנות מארז אטום למים עבור מצלמתו בכדי שיוכל לממש את חזונו. במימוש הצילום מתוך קרביו של הגל הנשבר היתה מעורבת חדשנות רבה במגוון רב של תחומים תפעוליים (ציפה, גלישה, צילום, ציוד, מארז).

בשש דקות של הסירטון הבא אשר לקוח מהימים שבהם צילם את "The Innermost Limits of Pure Fun", ג'ורג' לוקח אותנו חזרה אל שנות ה-60' והפעמים הראושנות שבהן צילם עם סרטי 16 מ"מ את הגל הנשבר מבפנים. בסירטון הוא מגולל את מה שהיה עליו לעשות בכדי לממש את חזונו, על הטכניקה שבה נעזר, המוטיבציה ועל נחישותו הרבה שהביאה אותו להשיג את הצילום הנכסף. זהו סירטון שגורם לצופה (כמוני) להעריך עוד יותר את טכנולוגיית הצילום של היום ואת האנשים שבזכותם "כל זה" התאפשר.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים