ווידאו
ווידאוטבע וחי ← צפו: קרחון ענק קורס לים וגל ההדף רודף אחרי סירת התיירים

צפו: קרחון ענק קורס לים וגל ההדף רודף אחרי סירת התיירים

מאת יואב נקש דצמבר 15, 2015

באופן מסויים מדובר בתיעוד מדהים לצפייה אך במבט אחר זהו תיעוד שמציג מצב עגום ביותר. קריסתו של הקרחון ויצירת גל הצונאמי שרודף אחרי סירת התיירים בגרינלנד היא תזכורת נוספת לכוחו העצום של הטבע ועד כמה שאנו חסרי אונים כשהוא "מקבל עצבים". אולי זו דרכו של הטבע להחזיר לאדם על שהוא מחמם אותו יתר על המידה וגורם להמסת הקרחונים בקצב מואץ, אולי הוא מנסה להתנקם בנו על מעללינו (ויש לו סיבה טובה).

בסרטון שלעיל אולי ניתן להתפעל מכוחה של אמא אדמה וכמה מזל היה לאותם תיירים על שהצליחו לחמוק בעור שיניהם מגל ההדף שאיים להטביע אותם, אבל אם ישנו דבר שלא ניתן להתעלם ממנו היא הסיבה שגרמה להתמוטטותו של הקרחון. השינויים האקלימיים שחלים בעולם בעשורים האחרונים הופכים קיצוניים משנה לשנה. תופעות אקלימיות, כמו זו של קריסת קרחונים, היו בעבר מקרה נדיר ואילו כיום הם הופכים נפוצים גם בעונת החורף הקפואה. אל ניניו, חור באוזון, אפקט החממה, בצורת, המסת קרחונים ועוד שלל מפגעים הם תוצר לוואי של תעשייה רעילה וייצור מזהם.

לפניכם סרטון מקריסת מדף קרח עצום בשטחו שצולם במערב גרינלנד. הפרופרציות חברים, בלתי נתפסות...!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים