ווידאו
ווידאוגלישה ← גאן מפלצת בשביל גל מפלצת: הצצה לגלשן של דוריאן

גאן מפלצת בשביל גל מפלצת: הצצה לגלשן של דוריאן

מאת יואב נקש אוגוסט 06, 2015

בדרך כלל אנו מדברים על הגולש ושוכחים לציין את הגלשן שעלי הוא רוכב. הגלשן הוא חלק בלתי נפרד מביטוי יכולותיו של הגולש אך רכיבה על גלי ענק מבטאים לא פחות מכך את יכולותיו של הגלשן. שיין דוריאן (Shane Dorian), גולש גלי הענק מהוואי כבר טיפס וירד מכמה מפסגות המים הגבוהות ביותר בעולם. בחצר האחורית של ביתו נמצא הגל האימתני Jaws שנראה כמו הגדלה ג'יגאנטית של סוול over head מושלם. דוריאן היה בין הראשונים לתפוס את הגל בחתירה ובשביל זה הוא נעזר בכלי שייט שנבנה במיוחד למשימה.

את הגלשנים המעולים של השייפר ג'ון קארפר (John Carper) אתם מכירים בתור JC. לשייפר מהוואי שמעצב חתיכות קצף ומורח אותם בפיברגלאס יש בעצם חלק נכבד במהפיכה של תפיסת גלי הענק בחתירה. כאשר שיין דוריאן זנח את הטואו אין עם הג'ט סקי ועבר לתפיסת הגל של ג'ואס בחתירה, הוא ניגש לקארפר וביקש ממנו שיבנה עבורו משהו מיוחד - את הגלשן שאיתו שיוכל לכבוש את הפסגה.

ה- PBU Paddler של שיין דוריאן. גאן מפלצתי בשביל גל מפלצתי

בשביל לגלוש על מפלצת כמו הגל של ג'ואס, קארפר בנה לדוריאן מפלצת של גלשן באורך 6'10 במשקל 14 קילוגרם עם ריילים בעובי 10 סנטימטרים ולמרבה ההפתעה גם בלי הרבה רוקר (Rocker). למעשה קארפר בנה את הגלשן עם חרטום די שטוח שמעוצב כמו חרטום של כלי שייט - כזה שיכול להנעץ בתוך המים אך לחזור מיד למפלס מבלי שיביא לשתילתו של הגולש. שיתוף הפעולה של כישרון ענק בגלישה ושייפר-על של גלשנים הוא שכתב פרק חדש בהיסטוריה של גלישת הגלים הגבוהים.

ג'ון קארפר ושיין דוריאן משייפים את ההיסטוריה

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים