ווידאו
ווידאוגלישה ← הדוקו 'נשים לא יודעות לגלוש' הוא סרט על הלוחמות שהובילו לשוויון בענף המקצועני

הדוקו 'נשים לא יודעות לגלוש' הוא סרט על הלוחמות שהובילו לשוויון בענף המקצועני

מאת יואב נקש ינואר 08, 2021

אין דבר שנשים לא יכולות לעשות שרק הגברים יכולים - גם אם אנחנו שני מינים שונים אנו בהחלט שווים ביכולותינו. משחר ההיסטוריה תמיד הדירו את הנשים, החפיצו אותן ומנעו מהן להוכיח את עצמן. בשנים האחרונות נדמה שחל שינוי מיוחל והנשים זוכות להכרה שלהן הן ראויות באופן הכי טבעי שקיים, שיוויון שבא לידי ביטוי גם בענפי ספורט שזוהו במיוחד עם גברים. לאחר 30 שנה של ענף מקצועני, הנשים שניהלו מאבק שנמתח על אותו פרק זמן, הצליחו להביא לשינוי עמדה שמרנית ומפלה.

בשנת 2019 הליגה העולמית בגלישה קבעה כי יהיה שיוויון מגדרי בסכומי הפרסים וממש לאחרונה טיילר רייט זכתה בתחרות הראשונה של סבב הנשים בפייפ-ליין (איוונט שהיה שמור רק לגברים). הסרט הדוקומנטרי "Girls Can't Surf" שיוקרן בבכורה עולמית ב-11 בינואר בפסטיבל הסרטים של פרת', מביא את הצד של הגולשות שלחמו בכדי להביא לשינוי. מדהים לגלות עד כמה התפיסה של גולשים מקצוענים היתה (ואולי עודנה) כה רדודה ומפלה. מקומם לשמוע את אמירתו של אלוף העולם לשנים 87' ו-91' דמיאן הארדמן ש"הנשים צריכות להיראות כמו נשים. להיראות נשיות, להיות מושכות ולהתלבש יפה". גם בימינו הדרך לשיוויון מוחלט עודנה ארוכה ונקווה שאמירות מהסוג הזה יהיו נחלת עבר.

לחצו כאן לפרטים נוספים על הסרט ואפשרויות צפיה

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים