ווידאו
ווידאוגלישה ← שיעור מגבוה: גולש גלי הענק גרג לונג ודרכו להתגבר על הפחד

שיעור מגבוה: גולש גלי הענק גרג לונג ודרכו להתגבר על הפחד

מאת יואב נקש יולי 20, 2015

גרג לונג הוא אחד מגולשי הנשמה הרכה ועצבי הברזל האהובים עלי ביותר. הוא מייצג את השילוב האולטימטיבי של איש ים עניו וצנוע וגולש גלי ענק עז רוח. רגוע מבפנים, שליו מבחוץ, מעניק כבוד לים, לגלים ויודע את מקומו בחיים. גרג לונג הוא דמות מופת לגולש שיש לו הרבה מאוד מה להנחיל וללמד וכיאה לאדם עם ניסיון חיים רב בגלישה על גלים גבוהים כך הוא גם התמודד בעבר ומתמודד מידי יום עם הפחד לאבד את חייו במצולות. בהרצאה שהעניק לערוץ נשיונל ג'אוגרפיק הוא מעניק השראה גדולה כמו הגלים עליהם הוא רוכב בחייו.

גרג לונג הוא אדם מאוד מיוחד. קולו רך, תנועותיו מדודות, שקול במחשבתו ורבים מעידים עליו כאחד מהאנשים הנחמדים ביותר בענף העולמי של גולשי גלי הענק. כבר שנים רבות שלונג קורא תגר על הגלים הגבוהים ביותר שיש לעולם הכחול להציע ואת הביטחון העצמי הוא רכש מהתבוננות עצמית ובחינת גבולות יכולותיו. הוא ללא צל של ספק התגלמות הסטריאוטיפ-האינטליגנטי של הגולש. אדם מתחשב ומחושב, המבלה את מרבית חייו בהכנה לאותם רגעים שבו הוא "רוכב את פניו של הגל הבא הגדול ביותר, הגדול ביותר של החיים שלך ... האחד שיכול להיות גם האחרון בחייך".

הוא רודף אחרי הגבוהים שבגלים אבל הפחד רודף אחריו. לונג רץ מגבוה מאוד ומשאיר את הפחד מאחור

בכל השנים שבהם הוא רדף אחרי הגלים הגבוהים כך גם תחושת הפחד רדפה אחריו. תחושה שעדיין נמצאת שם אבל כיום היא בשליטה כי הוא למד להתמודד איתה בדרך דרך שונה. "הפחד, וכל הקונוטציות השליליות שנלוות לזה ... זה הכל תוצר של המוח," הוא מסביר. "בגלל שאנו יוצרים את המציאות דרך המחשבות שלנו אנחנו גם חופשיים לפרש כל מצב כפי שאנו רוצים / רואים. לכן, כאשר ישנו דבר שמעורר רעיונות של פחד כאלו התגובה השלילית שלנו היא פשוט עניין של בחירה".

אבל הדרך להתגבר על הפחד לא מסתכמת רק בדרך המחשבה כי אם גם בצבירת ביטחון שתלויה ביכולות גופניות. ולגרג לונג יש בדיוק את זה. הביטחון שלו לא מגיע ממקום אגוצנטרי כי אם ממקום של ניסיון, אימונים והשקעה רבה בשנים.

זה לא הכל רק בראש. להתגבר על הפחד זה עניין של ביטחון עצמי שנרכש באימונים. לונג על גל היי

"בתוך כל אספקט של חיינו ישנם משתנים שניתן לשלוט בהם ולהעזר בהם ליתרונכם בכדי להקל עליכם בדרכך להגשמת כל מטרה שהצבת לפניכם", הוא אומר. "אני מייחס משמעות לעובדה זו כי אך ורק כאשר מצאתי את עצמי מול מצבים שכאלו הייתי מוכן לקראתם יותר מכל אדם אחר. כי מההכנה מגיע הביטחון. ומאותו הלך רוח-עם ביטחון - וזה לא משנה מה אתה עושה בחיים- שם תמצא את רגעיך הגדולים ביותר."

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים