ווידאו
ווידאוטבע וחי ← מרגיז ומרגש: גור לוויתנים ואימו נלכדו ברשת להגנה מפני כרישים

מרגיז ומרגש: גור לוויתנים ואימו נלכדו ברשת להגנה מפני כרישים

מאת יואב נקש נובמבר 06, 2016

אין כמו אהבת אם! אין כמו הדאגה הכנה של אם לילדיה או כמו במקרה המצולם הבא, לגוריה. לאוסטרליה בעיה קשה שהפתרון שלה הוביל אותה לבעיה אחרת. רשתות ההגנה נגד כרישים שפרושות בחופים נבחרים אולי מצליחות לסכל חדירת עמלצים אלא שהרשת היא מלכודת מוות גם לדגים ובעלי חי אחרים. במקרה שלעיל נתפסו ברשת הכרישים שני לווייתנים גדולי-סנפיר, אם ובנה, ועד שפטרול החופים שחררו את השנים, האם לא משה מבנה.

במקרה המרגש הבא שתועד בקולנגטה, קווינסלנד, נראה צוות חילוץ מפארק "סיוורלד" הנמצא בסמוך מנסה לשחרר גור לוויתנים ואימו שהסתבכו ברשת להגנה מפני כרישים. בכל הזמן שבו הצוות פעל לשחרר את הגור, אימו חגה סביבו בדאגה וסייעה בחילוצו. "האם דחפה את הרשת מעלה בכדי שהגור שלה יצוף על פני המים, והיא זו שבעצם הצילה את חייו", אמר מארק סול לרשת ABC. "לאחר שחתכנו כמה קצוות מהרשת, הגור ואימו השתחררו ושחו בחזרה לעומק הים כשהם בריאים ושלמים".

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים