ווידאו
ווידאוטבע וחי ← אם אי פעם תהיתם מדוע אין כרישים לבנים באקוואריומים, אז הרי הסיבה

אם אי פעם תהיתם מדוע אין כרישים לבנים באקוואריומים, אז הרי הסיבה

מאת יואב נקש אוגוסט 18, 2017

עוד הרבה לפני שהבנתי את המשמעות של בעלי חיים הכלואים בתוך מיכלי מים או נעולים מאחורי סורג, בעוונות ילדותי ביקרתי בפארקים ימיים וראיתי את כל סוגי הדגים והיונקים... או שלפחות כך חשבתי. רק לאחר שנקתלתי בסרטון שלעיל הבנתי שבעצם מעולם לא יצא לי לראות עמלץ באקוואריום, ראיתי כרישים אבל אף פעם לא לבנים. הסרטון הבא האיר את עיניי לסיבה שבגללה לא ניתן לכלוא את הטורף ולבייתו בתוך מיכל.

ממחקר וניסוי שנעשה באקוואריום מונטרי ביי בקליפורניה הגיעו למסקנה כי לא ניתן לכלוא עמלצים במיכלי מים כי הם פשוט לא שורדים. במשך עשורים רבים, ובשנות ה-70' וה-80' בפרט, ניסו פארקים ימיים כגון סיו וורלד ואחרים לטפח ולגדל כרישים לבנים במיכלים אך ללא הצלחה. הנסיון האחרון לביות הטורף הימי נעשה בשנת 2016 ביפן אך הכריש לא שרד יותר מספר ימים בודדים בלבד. בניסוי אחר שבו הכריש נכלא במפרץ ימי וזכה לטיפול מסור והזנה קבועה הוא הצליח לשרוד רק חצי שנה. בשבי, הכרישים הלבנים מאבדים את תאבונם, האנרגיה שלהם, הם אינם שוחים ולבסוף גוועים ומתים. עם כל הצער שבמותם, בכך אולי נמנעה הפיכתו של הטורף המרשים לאוביקט בידורי באקוואריום מלאכותי.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים