ווידאו
ווידאוגלישה ← הסיפור האמיתי שמאחורי ה'כיף': רוב מצ'אדו וקלי סלייטר תמיד חברים טובים

הסיפור האמיתי שמאחורי ה'כיף': רוב מצ'אדו וקלי סלייטר תמיד חברים טובים

מאת יואב נקש פבואר 08, 2019

זהו אחד מהרגעים היפים בספורט הגלישה, רגע שתועד במצלמה והיווה הוכחה ניצחת לחברותם של שני גולשי-על: קלי סלייטר ורוב מצ'אדו. ב-18 בדצמבר 1995 השנים התחרו במקצה הסופר -היט של חצי הגמר בפייפליין כשבמהלכו מצ'אדו וסלייטר החליפו היי-פייב שנוגד כל היגיון תחרותי על תואר עולמי. האחווה ששררה בין השנים וגישתם לתחרות כה חשובה בצורה כה מפרגנת האחד לשני, נצרבה עמוק בתודעה של הענף ומהווה דוגמא למהות האמיתית שבגלישה.

קלי סלייטר ורוב מצ'אדו היו שניים מהגולשים המבטיחים ביותר בשנה זו ונמצאו בתהליך של ביסוס מעמדם כאלופי עולם. 2 חברים טובים, שניהם תחרותיים מלידה, מצאו עצמם ברגע קריטי בקריירה המקצוענית מתמודדים האחד מול השני. לסלייטר היו כבר שתי אליפויות באמתחתו ואם מצ'אדו היה מנצח בתחרות זו הוא היה זוכה באליפות הראשונה שלו.

אבל הווייב במים היה שונה מכל מקצה תחרותי אחר. סלייטר ומצ'אדו גלשו באופן מלוטש, שניהם זרמו חלק בצינורות, חתכו את הגלים באלגנטיות אך עם זאת נהגו בלבביות וכבוד האחד אל השני. כשמצ'אדו יצא מהצינור הוא היה במיקום שמאפשר לו לזכות ביתרון (פריוריטי) אך במקום זאת, הוא עשה מה שרבים מהמתחרים באותה עת לא העלו על דעתם. הוא עשה חיתוך לכיוונו של חברו מפלורידה כשהוא מוותר על הפריוריטי, הרים את ידו ונתן לו כיף עם חיוך גדול. בסופו של מקצה קלי ניצח ובהמשך זכה בפייפ מאסטרס (כשהוא גבר בגמר על אוקי) ובתואר אלוף העולם.

מי היה האחד שיזם את ההיי-פייב המפורסם? כמעט 25 שנה לאחר מכן שני החברים חוזרים לאותו רגע מכונן. ובוידיאו שבראש העמוד רוב מצ'אדו, קלי סלייטר וסאני גרסיה משוחחים על ההיי-פייב שהפך לרגע בלתי נשכח בעבורם והשראה שאין כדוגמתה לאחוות גולשים בענף התחרותי. צפיה מהנה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים