ווידאו

מהארכיון המושלג של 1939 - זהו הסנובורד הראשון!

מאת יואב נקש נובמבר 11, 2015

בימים שעוד גלשו רק על מזחלות שלג, היו מספר אנשים שחשבו קצת אחרת. הרבה לפני חלוצי הסנובורד המודרניים, ג'ייק קרפנטר בארטון (Jake Carpenter Burton) וטום סימס (Tom Sims) שהכירו לעולם את הסונובורד בשנות התשעים, היו שלושה חברים אי אז בשנת 1939 שלא ידעו בכלל שהדבר שאותו המציאו ייקרא בפי העולם "סנובורד" ויהפוך להצלחה מסחררת על מדרונות הרים מושלגים.

וורן וויקלונד (Vern Wicklund) היה בחור צעיר ממדינת מינסוטה בארה"ב שיחד עם שני האחים גאנר והארווי בורגסון (Gunnar and Harvey Burgeson) המציאו את האב-טיפוס הראשון של הסנובורד. בתיעוד ההיסטורי והמרתק משנת 1939 (ללא קול) נראים השלושה כשהם גולשים על קרש מעץ שנראה כמו שדרוג של מזחלת.

הסנובורד היה מיועד לגלישה רק על צד אחד שכן הקיבוע היחיד על משטח הסנובורד היה ברגל האחורית והרגל הקדמית נחה על מעצור מקרש. כמו כן בחלקו הקדמי היה קשור חבל שמיועד לניווט ולגרירתו במעלה ההר המושלג.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים