ווידאו
ווידאוגלישה ← רגע על רגאיי: איך השפיע בוב מארלי על תרבות הגלישה בג'מייקה?

רגע על רגאיי: איך השפיע בוב מארלי על תרבות הגלישה בג'מייקה?

מאת יואב נקש ספטמבר 19, 2020

יחד עם המוזיקה האלמותית של בוב מארלי, לצלילי הרגאיי היתה השפעה ניכרת גם על תרבות הגלישה באי הקאריבי, ג'מייקה. סקייטבורדינג וגלישה הפכו לביטוי נוסף של תרבות החופש שהשרתה המוזיקה הקצבית שהתנגנה ברוח השינוי והאחווה הצופה אל בבילון.

זהו סיפורם של חלוצי הגלישה והדור הבא של העוסקים בספורט. משאמה בקפורד (Shama Beckford) גולש הגלים ועד לבו ג'ונסון (Boo Johnson) שרוכב על סקייטבורד. כך אנשי האולד סקול משפיעים על הדור הבא לבנות קהילה ספורטיבית מאוחדת שמטרתה להמשיך להתנגן לעד כמו הרגאיי שבנפשם.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים