ווידאו
ווידאוטבע וחי ← איך עושים את זה? מפסולת פלסטיק בים לנעל ריצה של אדידס

איך עושים את זה? מפסולת פלסטיק בים לנעל ריצה של אדידס

מאת יואב נקש נובמבר 30, -0001

צו האופנה של חברות האופנה היא לייצר מוצרים ידידותיים לסביבה מחומרים טבעיים או ממוחזרים ואת זה אנחנו אוהבים. בשנים האחרונות ענקית הספורט הגרמנית אדידס נכנסה לתחום ייצור נעליים ובגדים מפסולת פלסטיק שמקורם בים, והפרויקט השאפתני הכפיל את ייצורו בשנה אחת לכ-11 מיליון זוגות נעליים.

אז איך אדידס עושה את זה? פסולת הפלסטיק מהאוקיאנוסים נאספת על ידי חברת Parley העולמית ולאחר ניקוי החופים מופנית הפסולת, שעיקרה בקבוקי פלסטיק, למתקן העיבוד של אדידס כשבסוף התהליך ממירים אותה לחוט הניתן לשילוב בהנעלה ושאר פרטי ביגוד. ייצור מוצרים מפלסטיק ימי הוא רק מרכיב אחד במחויבותה של אדידס לקיימות ומאמצי החברה היא להמחיש כיצד מוצרים ממוחזרים יכולים להיות טובים בדיוק כמו מוצרים העשויים מחומר בתולי.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים