ווידאו

כמה חכם, ככה מרגש! דולפין ניגש לקבל עזרה מצוללן

מאת דור דן יוני 12, 2015

האוקיינוס השקט הוא יעד חובה לכל חובבי הצלילה וקבוצת הצוללנים הבאה ניצלה את העושר שנמצא מתחת למים בקרבה לחופי הוואי בשעות החשיכה. אלא שבין כל הטריגונים והדגים האקזוטים שהם ראו בסביבה ימית זו, זכו הצוללנים למפגש מיוחד עם אורח נכבד שהוא גם חבר יקר. הדולפין מסוג Bottlenose שכנראה הרגיש את נוכחותם של בני האדם, התקרב אליהם על מנת לקבל סיוע שכנראה והציל את חייו.

הוסיפו אותנו כחברים בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

ככל הנראה, היונק המדהים נקלע אל תוך סבך של חוטי דייג שנתפסו בפיו ועד הרגע שפגש בצוללנים חוט הדיג כבר הספיק להתלפף מסביב לסנפיריו וגרם למוגבלות בתנועותיו. בסרטון המרגש, נראה הדולפין כשהוא חג סביב דבוקת הצוללנים כשהוא חושף את צד גופו השמאלי לאורות הפנסים כמי שמאותת להם שמשהו אינו כשורה. הצוללן שהבחין כמעט באופן מידי בחוט הדייג שהיה כרוך סביבו התחיל לפעול בנחישות בכדי לחתוך ולחלץ אותו. בסרטון נראה הדולפין כשהוא "צף" בסבלנות בזמן שהוא זוכה לטיפולו המסור של קלר לארוס (Keller Laros). לאחר שהחוט נגזר והוסר בהצלחה, הדולפין המשיך בשחייתו ונעלם אל תוך הכחול הגדול.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
דור דן

מעצב ועורך אתר צלם ים. מלווה את האתר מיום היווסדו ובעל חלק פעיל בניהולו. ירושלמי במקור אך עם זאת מחובר מאוד לים ואוהב את כל צדדיו. חובב טיולים, ספורט, קולנוע ואוכל. מאמין בחזון ופועל באופן עקבי להרחבתה וגיבושה של קהילת חובבי הים בישראל דרך פיתוחו וקידומו של אתר צלם ים.

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים