ווידאו

קחו טיפ אחד לשיפור טכניקת הנשימה לאחר הולד-דאון

מאת יואב נקש מרץ 13, 2016

ברגע שהראש צולל מתחת אל מתחת לפני הים מתחיל המאבק בין הכוח הנפשי לעצור את הנשימה אל מול הצורך הפיזי לשאוף אוויר. הרגע הזה שבו הגל חולף מעל הראש ומערבל את הגולש במצולות יכול להמשך מספר שניות שנדמים כמו נצח, והדרך העיקרית להתמודד עם המצב המלחיץ הוא לשמור על רוגע ולא לאבד אנרגיה. יחד עם זאת יש לתרגל באופן עקבי את עצירת הנשימה בטכניקות אימון שונות כשאת אחת מהן מביא לפנינו גולש גלי הענק מארק וויסר (Mark Visser).

הטיפ לנשימה של וויסר יכול להיות בסיס לאימון אישי אבל מעבר להכל הוא יכול להיות בשימוש יעיל ביותר במצבי קיצון של שהיה ממושכת מתחת למספר שבירות גלים (Hold Down). לדבריו של וויסר הטעות הנפוצה ביותר של גולשים שעולים בחזרה אל פני המים היא לשאוף אוויר לריאות - במצב שכזה כמות האוויר שנכנסת לריאות היא מועטה ומה גם שאפשר להיחנק ו"לנשום מים". במקום זה וויסר מציע דבר ראשון לנשוף את האוויר ולרוקן את הריאות ורק אח"כ לנשום עמוקות! כשהטיפ הזה מגיע מוויסר, תהיו בטוחים שזה עובד הכי טוב.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים