ווידאו
ווידאוטבע וחי ← צפו: לווייתן מגיח בקפיצה וכמעט מוחץ את הקייאק על יושביו

צפו: לווייתן מגיח בקפיצה וכמעט מוחץ את הקייאק על יושביו

מאת דור דן ספטמבר 20, 2015

במהלך סיור לויתנים של שעת בוקר במפרץ “מוס לנדינג” (Moss Landing) בקליפורניה, שני קייקיסטים כמעט ונמחצו למוות על ידי לוייתן עצום וכבד משקל מסוג Humpback. צפייה בלווייתנים זה מחזה מהפנט אבל אולי להבא יהיה רצוי להתקרב אל היונק הענק עם סירה קצת יותר גדולה מקייאק.

קבוצת התיירים על הקייאק עצרה בכדי לראות את את להקת הלוויתנים בזמן שהם אוכלים ומבצעים מיני פעלולי ראווה אקראיים. כמה קייאקיסטים ככל הנראה לא הסתפקו בצפיה מרחוק בהופעה והחליטו להתקרב ממש עד למרכז הבמה. זוג אחד התקרב יתר על המידה וזכה למראה שלא ישכח לעולם. הלויתן הנמרץ הגיח מן הים בקפיצה ונחת כמעט על ראשם. במזל רב אף אחד לא נפגע, אך מעוצמת הנחיתה הקייקאקיסטים נפלו מהקייאק וזכו לטבילה צוננת שהחזירה אותם למציאות בהבנה שהם היו קרובים מאוד להמעך על ידי יונק מדהים אך כבד ביותר.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
דור דן

מעצב ועורך אתר צלם ים. מלווה את האתר מיום היווסדו ובעל חלק פעיל בניהולו. ירושלמי במקור אך עם זאת מחובר מאוד לים ואוהב את כל צדדיו. חובב טיולים, ספורט, קולנוע ואוכל. מאמין בחזון ופועל באופן עקבי להרחבתה וגיבושה של קהילת חובבי הים בישראל דרך פיתוחו וקידומו של אתר צלם ים.

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים