גלים של אשפה באינדונזיה

יולי 25, 2014

גלים של אשפה באינדונזיה. הים מזוהם ולא רק אצלנו; על אף היותם עצומים בגודלם, האוקיאנוסים שוחים באשפה. הדבר הופך למגיפה עולמית של ממש כאשר גם במרחבי האוקיאנוסים הגדולים האשפה ניכרת בכל פינת חוף פסטורלית וצפים על כל גל מושלם. הזבל הרב אינו פוסח גם על היפה שבפינות החמד של העולם, במקום שעל דעת רבים נחשב לגן העדן של הגולשים. באי באלי שבאינדונזיה המצב מחמיר מידי שנה, תיירות המונים וחוסר ייעול סביבתי גורמים ללכלוך רב וזוהמה מזיקה שנשטפת בכמויות רבות אל גלי הים.

indo in trash גלים של אשפה בבאלי אינדונזיה
לפני שנה כתב קלי סלייטר בטוויטר: "אם בבאלי לא יעשו משהו רציני בנוגע לזיהום אז בעוד כמה שנים כבר לא יהיה אפשרי לגלוש שם. זהו המצב הגרוע ביותר שראיתי מאודי." זעקתו של קלי סלייטר היא זעקתם של כולם, חוסר האונים המשווע לנוכח המציאות המלוכלכת שנכפתה עלינו, הולכת ונעשית בלתי אפשרית להבנה ולבטח גם לא לגלישה. קלי סלייטר הרים צעקה ואקטיביסטים ברחבי העולם ובבאלי החלו נוקטים פעולה. הגולש קייל טיירמן (Kyle Thiermann) ייסד יוזמה סביבתית הנקראת "גולשים לשינוי" (Surfing for a Change), ודרכה הוא מציג את המצב הקיים ומחפש פתרונות לזיהום שבחופים ובים. במסגרת פעילותו הוא הפיק סרטון גלישה בן 13 דקות בבאלי אינדונזיה המלווה בקטעי גלישה יפים ואנשים טובים שמנסים להנחיל שינוי סביבתי, תודעתי וירוק.

art3
"אנו, קהילת הגולשים העולמית צריכים לפעול עכשיו לשינוי", מפציר ואומר קייל. "אולוואטו (Uluwatu) הספוט המוכר והמושלם לגלישה בבאלי זוכה ליותר מ-500 מבקרים ביום עומד בפני אתגר חשוב מכל שדורש הסדר מיידי לפינוי האשפה לפני שבאמת יהיה מאוחר מידי". קרטיס לואו (Curtis Lowe) היזם של פרויקט ניקיון החופים של אולוואטו, מתכנן להקים מערכת ביוב סביבתית שתטפל בכל הפסולת שנאגרת במקום ופאק קטוט פוטרה (Pak Ketut Putra) מנהל שמורות הטבע האינדונזית, מספר כיצד הצליח למנוע קטילתם המתמשכת של צבי הים וכיצד כל זה קשור לניקיון חופיה של באלי. "באלי היא אוצר של הטבע אבל כרגע היא טובעת באשפה", אומר קטוט. "אבל כרגע אנו פועלים בנחישות בכדי שבאלי תישאר גן עדן לגולשים גם לדורות הבאים".


הזיהום בים הוא אחד מהמפגעים הקשים ביותר שבני האנוש גורמים לטבע הסובב אותם שבאופן ישיר גם פוגע בהם באופן אישי. הדגה, החי, הבריאות, הכלכלה, התיירות, והגלים... כולם במצב של סכנה. התפשטות מחלות, מיעוט בדגה, שקיות ובקבוקים על פיק הגלישה הם חלק מהמציאות הנוראה של הזיהום בים. הזיהום המתמשך שמתעצם בכל יום שעובר חייב להיפסק וגם המעט שתעשו יתרום הרבה במקום אחר. קחו יוזמה, נקו את סביבתכם הקרובה, הצטרפו לפעילויות, ארגונים סביבתיים חסכו בשקיות, תמחזרו, העניקו לעולם את שהוא העניק לכם  - חיים!

 

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים